fa-IR
لزوم حمایت دولت از شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه توان‌بخشی

لزوم حمایت دولت از شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه توان‌بخشی

مشاور وزیر در امور توان‌بخشی گفت: دولت باید برای تولید تجهیزات توان‌بخشی از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت بیشتری داشته باشد.

محمدتقی جغتایی، مشاور وزیر در امور توان‌بخشی، اظهار کرد: در حوزه تکنولوژی توان‌بخشی به‌خصوص در رشته‌های مهندسی فناوری فارغ‌التحصیلان خوبی تربیت کرده و اقدامات مفیدی در این حوزه انجام داده‌اند.

او بیان کرد: تجهیزات توان‌بخشی جایگاه بالایی در بیمارستان‌های کشور دارند که باید این جایگاه بر همگان روشن شود و وزارت بهداشت همایش‌های مختلفی را در راستای هم‌افزایی بیشتر ضمن تلاش‌های علوم پزشکی و دانشکده‌های مهندسی برگزار کرده است.

جغتایی با اشاره به ترویج استفاده از تکنولوژی توان‌بخشی در کشور عنوان کرد: وزارت بهداشت حمایت لازم از طریق ارایه تجهیزات و وام به تولیدکنندگان تجهیزات و تشکیلات توان‌بخشی ارایه می‌دهد که این اقدام گامی موثر در جهت ایجاد اشتغال برای جوانان فارغ‌التحصیل دانشگاهی می‌شود.هزینه تولید تجهیزات توان‌بخشی در کشور

مشاور وزیر در امور توان‌بخشی عنوان کرد:‌ هزینه تولید تجهیزات توان‌بخشی تا حدودی بالا بوده و افراد به‌تنهایی وسایل توان‌بخشی را تولید کنند به همین دلیل حوزه مورد مقبول واقع شده است.

او ادامه داد: استفاده از روش واقعیت مجازی در توان‌بخشی تاثیر زیادی در درمان بیماران دارد که این روش را می‌توان حتی برای افراد سالم انجام داد.

جغتایی با اشاره به لزوم حمایت دولت از شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه توان‌بخشی، تاکید کرد:‌ یکی از اقدامات مهم تولید ابزارهای کاشتی در مغز مانند الکترود‌ است که این ابزارها برای دستگاه ریوی و حتی مثانه نیز کاربرد دارد اما متاسفانه امروزه مورد غفلت واقع شده است.