fa-IR
استارت‌آپ‌ها می‌توانند به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک کنند

استارت‌آپ‌ها می‌توانند به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک کنند

رییس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی گفت: استارت‌آپ‌های حوزه کشاورزی به تغییر نگاه و تغییر فرآیندها به‌شدت کمک کند.

محمدصادق بیجندی در حاشیه آیین اختتامیه ‌نخستین رویداد استارت‌آپی محصولات کشاورزی با محوریت محصولات سالم، با اشاره به نقش استارت‌آپ در تحقق اقتصاد مقاومتی، گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی نگاه به درون و درون‌زا بودن و این در شرایطی است که استارت‌آپ‌ها نیز همین موضوع را پیگیری می‌کنند و به‌نوعی می‌توان عنوان کرد این دو در کنار هم می‌توانند نقش حائز اهمیتی در برطرف کردن برخی مشکلات داشته باشند.

او ادامه داد: اگر همه استارت‌آپ و کسب‌وکارهای کوچک و نوپا را بررسی کنیم، متوجه می‌شویم که در ابتدا به درون خود نگاه کرده‌اند و توانایی‌های خود را باور داشته و بین نیازهای جامعه و توانمندی‌های خود ارتباط برقرار کرده‌اند.

رییس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی افزود: اقتصاد مقاومتی، اقتصادی است که می‌تواند افراد را به سمت‌وسوی خودباوری پیش ببرد و نگاه افراد از بیرون به درون تمایل پیدا کند.

بیجندی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی الزاماتی دارد، افزود: یکی از این الزامات، سرمایه انسانی است و اگر می‌خواهیم در این زمینه اتفاقی رخ بدهد، باید به سرمایه انسانی توجه کنیم. استارت‌آپ‌ها نیز نخستین ابزارشان سرمایه انسانی آن‌ها است.

او افزود: استارت‌آپ‌ها می‌توانند به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک کنند و باید این نکته مدنظر مسئولان امر قرار گیرد.