fa-IR
از استارت‌آپ‌های حوزه بازی‌های رایانه‌ای حمایت می‌شود
در چهارمین ماراتن بازی‌سازی دانشگاه اصفهان

از استارت‌آپ‌های حوزه بازی‌های رایانه‌ای حمایت می‌شود

هم‌زمان با سومین دوره کنفرانس بازی‌های رایانه‌ای، چهارمین رویداد ماراتون بازی‌سازی به‌عنوان یکی از برنامه‌های جانبی این کنفرانس و باهدف ساخت بازی رایانه‌ای برای بازار ایران از ۲۵ تا ۲۷ بهمن‌ماه سال جاری در دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود.

پیش‌ازاین سه رویداد ماراتن بازی‌سازی در بهمن‌ماه سال‌های ۹۴ و ۹۵، همچنین مرداد امسال در دانشگاه اصفهان برگزار شده است.

در این رویداد علاقه‌مندان به بازی‌سازی و متخصصان این حوزه بر اساس ساختاری از پیش تعیین‌شده، تیم تشکیل می‌دهند و به کمک منتورهای حاضر در رویداد، روی ایده خود تمرکز می‌کنند و درنهایت ۲۵ بهمن پس از داوری، به بازی برتر جوایزی اهدا می‌شود. همچنین تعدادی از سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به استارت‌آپ‌های حوزه بازی‌های رایانه‌ای در این رویداد حضور دارند تا از ایده‌های برتر حمایت کنند.

از سخنرانان و مهمان این رویداد سه‌روزه می‌توان به «یورگیس یاناکاکیس» پژوهشگر برجسته هوش مصنوعی گیم، پروفسور «توبیاس گریتمایر» دانشمند مشهور روانشناسی بازی‌های رایانه‌ای و «گباریش اوزیستکگ» مدیرعامل نت ماربل (Net marble EMEA) و شتاب‌دهنده «گیم گاراژ» (Game garage) از ترکیه اشاره کرد.

ارایه‌ پژوهش‌های مبتنی بر تحلیل و تولید محتوا در حوزه‌ بازی‌های رایانه‌ای، توسعه بازی‌های جدی (آموزشی، درمانی، تبلیغی و ...)، آسیب‌شناسی و آینده‌پژوهشی صنعت بازی‌های رایانه‌ای ملّی و نگاه ویژه به فناوری‌های نوین شبیه‌سازی، واقعیت افزوده و واقعیت مجازی از اهداف اصلی برگزاری سومین دوره کنفرانس بازی‌های رایانه‌ای اصفهان است و برگزاری پنل و کارگاه آموزشی بازی‌های رایانه‌ای و کودکان، رونمایی از سرفصل‌های رشته‌ کارشناسی بازی‌سازی و برپایی نمایشگاه تجهیزات واقعیت مجازی نیز از دیگر برنامه‌های این کنفرانس سه‌روزه می‌باشد.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وب سایت رسمی کنفرانس مراجعه کنند.