fa-IR
اشتغال‌زایی جدید با فین‌تک‌ها
رییس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی مطرح کرد

اشتغال‌زایی جدید با فین‌تک‌ها

رییس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی با تاکید بر اشتغال‌زایی از طریق خدمات در حوزه فین‌تک گفت: حضور بانک‌ها در این حوزه ضروری است.

محمدرضا حسین‌زاده درباره تاثیر ورود کسب‌وکارهای جدید در صنعت بانکی، اظهار کرد: جامعه کنونی عوض شده و با ٢٠ سال قبل قابل مقایسه نیست.

او با اشاره به حضور جوانان تحصیل‌کرده در فین‌تک‌ها و استارت‌آپ‌ها، گفت: هم‌اکنون بخش خدمات در جامعه جان تازه‌ای گرفته است.

مدیرعامل بانک ملی بر ضرورت اختصاص بخشی از منابع بانک‌ها به حوزه خدمات تاکید کرد و ادامه داد: اکنون بیشتر اشتغال‌زایی در بخش خدمات صورت می‌گیرد؛ به همین دلیل حضور بانک‌ها در این مسیر ضروری است.

حسین‌زاده درباره همکاری بانک‌ها با فین‌تک‌ها در ارایه خدمات جدید بانکی گفت: بانک‌ها هم‌اکنون گام‌های مثبتی برای همکاری با فین‌تک‌ها برداشته‌اند.

او بابیان این‌که فین‌تک‌ها، امروز در حال رقابت با بانک‌ها هستند، اظهار کرد: بانک‌ها باید برنامه‌ریزی مناسبی برای همکاری با فین‌تک‌ها انجام دهند که البته تاکنون نیز در این خصوص اقدامات مطلوبی نیز صورت گرفته است.

رییس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی اظهار کرد: فعالیت فین‌تک‌ها منجر به ایجاد کسب‌وکارهای جدید و تخصصی می‌شود و بانک‌ها نیز در این زمینه همکاری مطلوبی با آن‌ها داشته باشند.

حسین‌زاده افزود: فین‌تک‌ها ابزارهای نوآورانه هستند که با ساده‌سازی خدمات و محصولات می‌توانند در آینده‌ای نزدیک صنعت پرداخت را در کشور متحول کنند.