نشست استارت‌آپ‌های «رایانش ابری، ‌اینترنت اشیا و سخت‌افزار»
در مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا برگزار شد

نشست استارت‌آپ‌های «رایانش ابری، ‌اینترنت اشیا و سخت‌افزار»

دومین نشست مشورتی استارت‌آپ‌ها، چهارشنبه ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۶ با گردهم‌آیی استارت‌آپ‌های حوزه «رایانش ابری، اینترنت اشیا و سخت‌افزار» در مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا در سازمان‌ فناوری‌ اطلاعات‌ ایران و عطا خلیقی، مدیر اجرایی مرکز، برگزار شد.

در این نشست شهلا اصولی، رییس مرکز و مدیرکل‌ دفتر پایش‌ و‌ نظارت بر پیاده‌سازی دولت الکترونیک در سازمان‌ فناوری‌ اطلاعات‌ ایران و عطا خلیقی، مدیر اجرایی این مرکز، میزبان نمایندگانی از ۱۰ استارت‌آپ حوزه «رایانش ابری، اینترنت اشیا و سخت‌افزار» بودند.

استارت‌آپ‌های «۳‌دی فست»، «اسمارت وای‌فای»، «لینکپ»، «رایکار»، «نیمکت خورشیدی هوشمند»، «نینیکس»، «اسمارت فارور»، «پیشرو»، «۳‌دی ژنیو» و «فب‌لب» در این نشست حضور داشتند.

نمایندگان استارت‌آپ‌های گروه «رایانش ابری، اینترنت اشیا و سخت‌افزار» در این نشست به چالش‌هایی چون امنیت داده، زیرساخت سنتی ارتباطات، دریافت مجوز، مالیات، بیمه و شفافیت قوانین در این زمینه پرداختند.

مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا با هدف شناخت مسایل و مشکلات کسب‌و‌کارهای فعال در حوزه‌های مختلف به‌مرور نشست‌هایی برگزار می‌کند. گزارش این نشست‌ها، پس از بررسی و تحلیل برای برنامه‌ریزی‌های آتی به دولت ارایه خواهند شد.