پنج شغل پرطرفدار آینده چیست؟

پنج شغل پرطرفدار آینده چیست؟

مشاغل مرتبط با مقوله امنیت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و ایجاد مزیت‌های رقابتی در کسب‌وکارهای نوین، در صدر فهرست شغل‌های پرطرفدار سال‌های آینده قرار دارند.

اطلاع از مشاغلی که در آینده بازار کار بهتر و بیشتری دارند به همه ما خصوصاً آن دسته افرادی که در آستانه انتخاب رشته تحصیلی هستند، کمک می‌کند تا با اولویت‌بندی علائق، توانایی‌ها و البته ظرفیت‌های بازار کار دست به گزینش رشته تحصیلی بزنیم یا برای افزایش دانش و توانمندی‌های خود در حوزه‌های موردنیاز بازار کار سرمایه‌گذاری کنیم؛ دوره‌های آموزشی ببینی یا مطالعاتمان را افزایش دهیم.
با گسترش زندگی دیجیتالی، خطر و احتمال سرقت اطلاعات و شکسته شدن حریم شخصی افراد نیز افزایش پیدا کرده است. به همین خاطر افرادی که دارای توانایی و دانش لازم درزمینهٔ ارتقای امنیت در حوزه آی‌تی و حفظ حریم امن شرکت‌ها، کسب‌وکارها و حتی افراد باشند، از شانس بیشتری برای یافتن شغل مناسب و پردرآمد برخوردار خواهند بود.


متخصصان گردآوری اطلاعات شخصی به‌صورت دیجیتال
این افراد می‌توانند مجموعه‌ای از اپلیکیشن‌ها، نرم‌افزارها، سخت‌افزارها و منابع اطلاعاتی مرتبط با مسائل شخصی یا کاری را به‌کارگیرند و در مدیریت و استفاده از آن‌ها به اشخاص حقیقی و حقوقی سرویس دهند.


مشاوران حفظ حریم خصوصی
این مشاوران نقاط آسیب‌پذیر یا درواقع حفره‌های امنیت شخصی را حوزه‌های دیجیتالی و اینترنتی شناسایی و راه‌های پر کردن آن‌ها را آموزش می‌دهند.

روانشناسان متخصص حوزه زندگی در عصر ارتباطات
تابه‌حال خیلی شنیده‌ایم که زندگی در دوران دیجیتال و استفاده از ابزارهای ارتباطاتی مانند گوشی‌های تلفن همراه هوشمند و تبلت‌ها و... در کنار فواید و لذتی که دارد، عوارض روحی و روانی زیادی هم به دنبال می‌آورد. همین عوارض و بیماری‌های ناشی از آن‌ها، گروهی از مشاوران و روانشناس‌ها را به وجود آورده که مشخصاً بر روی مدیریت این آسیب‌ها و رفع آن‌ها کار می‌کنند. درواقع قرار است این مشاوران به ما کمک کنند بدون این عوارض روحی زندگی در عصر ارتباطات و اطلاعات را دنبال کنیم.

مشاوران نوآوری و خلاقیت
فشرده‌تر شدن رقابت در بازارهای مختلف و دشواری کسب سود، بسیاری از کمپانی‌ها و سرمایه‌گذاران بزرگ دنیا را بر آن داشته است تا هزینه‌های فراوانی صرف نوآوری در تولید محصولات و خدمات کنند. این سرمایه‌گذاری‌ها درواقع به معنی رونق کسب‌وکارهای جدیدی است که در آن‌ها افراد نان نوآوری‌ها و فکر کردن‌هایشان را می‌خورند. به همین خاطر در آینده نه‌چندان دور حضور یک مشاور نوآوری در هر مجموعه‌ای الزامی خواهد بود.

معماران استارت‌آپ‌ها
نوآوری‌ها و خلاقیت‌ها تنها به تولید محصولات جدید و خدمات جذاب خلاصه نمی‌شود، ساماندهی خلاقانه ساختار سازمانی و بازتعریف روند کار در کمپانی‌ها نیز ازجمله مواردی است که صاحبان کسب‌وکار در آینده بیشتر به آن توجه خواهند کرد.
به همین خاطر در آینده به نسل جدیدی از متخصصان نیاز خواهد بود که سازمان‌ها را برای نوآوری آماده کنند. این کارشناسان درواقع سلسله‌مراتب و روندهای کاری را در شرکت‌ها و سازمان‌ها به‌گونه‌ای تعریف می‌کنند که زمینه برای نوآوری و ابداعات فراهم شود.