هفتاد طرح فناوری آماده معرفی به سرمایه‌گذار / برپایی بازار دارایی فکری

هفتاد طرح فناوری آماده معرفی به سرمایه‌گذار / برپایی بازار دارایی فکری

رئیس پارک علم و فناوری پردیس از برگزاری فستیوال تخصصی بازار دارایی فکری برای جذب سرمایه‌گذار برای طرح‌های علم و فناوری خبر داد.
مهدی صفاری نیا در گفتگو با بیان اینکه در این پارک ۴ بخش عملیاتی خاص برای ایده‌ها یا استارت‌آپ‌ها اختصاص داده شده است، گفت: مراکز رشد، بازار دارایی فکری، مرکز توسعه کسب‌وکار، مرکز شتاب‌دهی نوآوری در راستای اجرایی کردن ایده‌ها کار می‌کنند.
وی در خصوص بازار دارایی فکری اظهار داشت: در بازار دارایی فکری، اختراعات از طریق بازار سرمایه‌گذاری می‌شوند و با بالاترین قیمت فروخته یا واگذار خواهند شد.
صفاری نیا با بیان اینکه بازار دارایی فکری از خردادماه سال ۹۳ راه‌اندازی شده و نوآوری‌ها، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری در این بازار خریدوفروش می‌شوند، گفت: تاکنون بیش از ۱۶۰ اختراع به این بازار تقاضا داده‌اند که از این تعداد ۷۰ اختراع تأییدیه لازم را اخذ کرده‌اند.
وی افزود: طرح‌های تأییدشده، به تابلوی فروش می‌آیند تا سرمایه‌گذار جذب کنند.
رئیس پارک فناوری پردیس با بیان اینکه اکنون این ۷۰ طرح آماده معرفی به سرمایه‌گذار هستند، خاطرنشان کرد: در راستای جذب سرمایه‌گذار برای این اختراعات، فستیوال بازار دارایی فکری با هدف نمایش عمومی نوآوری‌ها در یک حوزه تخصصی برگزار می‌شود تا سرمایه‌گذاران برای به نتیجه رساندن یک اختراع تصمیم بگیرند.
وی با بیان اینکه اولین فستیوال بازار دارایی فکری و عرضه اختراعات به سرمایه‌گذاران در جشنواره علم تا عمل سال گذشته برگزار شد، گفت: قرار است دومین فستیوال بازار دارایی فکری در بخش تخصصی نوآوری‌های صنعت لوازم‌خانگی در ۲۱ دی‌ماه برگزار شود.
به گفته صفاری نیا، این فستیوال در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد و طرح‌های منتخب، هریک طی زمان ۸ دقیقه‌ای به مخاطبان حاضر یعنی سرمایه‌گذاران و صنعتگران حوزه لوازم‌خانگی، ارائه می‌شوند و طی ۷ دقیقه نیز به سؤالات احتمالی آن‌ها پاسخ می‌دهند.