اختصاص بودجه ۴۲ درصدی فاوا به پژوهش نشان از اهمیت آن دارد
رییس پارک علم و فناوری کردستان

اختصاص بودجه ۴۲ درصدی فاوا به پژوهش نشان از اهمیت آن دارد

جلسه مشترک روسا و مدیران پارک علم و فناوری کردستان به‌عنوان مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان برای هماهنگی فعالیت‌های مشترک در طرح فاوا، سه‌شنبه ۱۲ دی‌ماه در پارک علم و فناوری کردستان برگزار شد.

در این دیدار، بر همگرایی و تلاش طرفین به‌منظور بهره‌برداری بهینه از طرح توانمند‌سازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا تأکید شد.

در این جلسه، خالد سعیدی، رییس پارک علم و فناوری کردستان، با اشاره به سهم پژوهش از بودجه فاوا، گفت: اختصاص ۴۲ درصد از بودجه فاوا به پژوهش، نشان‌دهنده اهمیت این موضوع است. ما نیز باید با استفاده از این بودجه، سعی در شناسایی پتانسیل‌ها و نیازهای کردستان در حوزه فاوا و ایجاد زیرساخت‌ و سرمایه‌گذاری در آن‌ها داشته باشیم تا بتوانیم گام‌های مؤثر در راه‌اندازی کسب‌وکارهای نوپا برداریم.

در ادامه فردین سعیدی، مدیرکل اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز، با تأکید بر اجتناب از بورکراسی و همکاری با پارک برای موفقیت پروژه فاوا، تصریح کرد: هدف اصلی ما، خدمت به جامعه است و با همکاری پارک علم و فناوری، می‌توان بهتر و هدفمندتر به نخبگان، جوانان دانشگاهی و فارغ‌التحصیلان خدمت‌رسانی کرد.

در این جلسه همچنین بر شناسایی کسب‌و‌کارهای نوپا به‌منظور تعیین جامعه هدف، و طراحی و تدوین تقویم کارگاه‌های علمی و تخصصی در جهت همگرایی و شبکه‌سازی برای استارت‌آپ‌ها و نحوه تجهیز این کارگاه‌ها بحث و تبادل‌نظر شد.

پارک علم و فناوری کردستان به‌عنوان مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌و‌کارهای نوپای فاوا و اداره کل ارتباطات‌ و فناوری اطلاعات به‌عنوان ناظر این طرح در استان کردستان، با برگزاری جلسات مختلف در راستای همکاری و همگرایی، سعی در پیشبرد راهبردها و رسیدن به اهداف تعیین‌شده طرح فاوا دارند.