fa-IR
برخورد با فروشگاه‌های اینترنتی متخلف در حراج اینترنتی
مدیر فناوری اطلاعات اتاق اصناف ایران

برخورد با فروشگاه‌های اینترنتی متخلف در حراج اینترنتی

محمدطاهر فاضلی مدیر فناوری اطلاعات اتاق اصناف ایران گفت: تمامی امور در بخش کسب‌وکارهای نوین توسط اتحادیه فضای مجازی انجام خواهد شد.

محمدطاهر فاضلی در مورد صدور مجوز برای استارت‌آپ‌ها و همچنین کسب‌وکارهای نوپا افزود: اتحادیه فضای مجازی بعد از انجام انتخابات در مردادماه سال جاری، نزدیک به یک ماه است که شروع به فعالیت کرده است. نخستین اقدام اتحادیه ایجاد یک ساختار مناسب برای ایجاد بخش استارت‌آپ‌ها است تا بتواند به‌صورت تخصصی به استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای نوین مجوز صادر کند.

او در ادامه با بیان اینکه تمامی امور در بخش کسب‌وکارهای نوین توسط اتحادیه فضای مجازی انجام خواهد شد، ادامه داد: نظارت بر کسب‌وکارهای نوین، صدور مجوز و دیگر اقدامات مربوط به این بخش مربوط به اتحادیه فضای مجازی خواهد بود.

رییس اتحادیه کسب‌وکارهای نوین اتاق اصناف ایران در مورد فعالیت‌های استارت‌آپ‌ها در کشور گفت: این روزها فعالیت‌های بسیار خوبی در حوزه کسب‌وکار اینترنتی انجام شده است و مردم خوش‌فکری در این حوزه داریم؛ هرچند مشکلات زیادی مثل نبود وجود اسپانسر وجود دارد.

مدیر فناوری اطلاعات اتاق اصناف ایران ادامه داد: ایده‌های جالب و بسیار خوبی را در حوزه کسب‌وکارهای نوین دریافت می‌کنیم؛ متاسفانه با وجود ایده‌های بسیار زیاد، راه رسیدن به عمل را دوستان نمی‌دانند و با انتخاب اشتباه، بسیاری از این ایده‌ها می‌سوزند. البته با تحقیقات مناسب می‌توان این مشکل را حل کرد.

در گسترش کسب‌وکارهای نوین، برد با مصرف‌کننده است

مدیر کسب‌وکارهای نوین اتاق اصناف ایران با اشاره به اینکه استارت‌آپ‌هایی که این روزها تبدیل به کسب‌وکار نوین شده است پیشرفت خوبی داشته‌اند، گفت: اکثر استارت‌آپ‌هایی که وجود دارد و به کسب‌وکار تبدیل شده‌اند، برای مصرف‌کننده بهترین بازدهی را داشته است؛ برای مثال تاکسی‌های اینترنتی هزینه مردم را بسیار کاهش داده است. نرخ ۲۰ هزارتومانی با وجود این استارت‌آپ‌ها به ۷ تومان کاهش پیدا کرده است.

او ادامه داد: در حوزه فروشگاه‌های اینترنتی نیز برد اصلی با مصرف‌کننده است؛ چراکه مردم بیرون نمی‌روند، ترافیکی ایجاد نمی‌شود و در کل با هزینه کمتر خرید خود را انجام می‌دهند. در کل وجود کسب‌وکارهای اینترنتی و استارت‌آپ‌های به سود مردم است و این یعنی برد اصلی در این حوزه با مصرف‌کننده است.

برخورد با فروشگاه‌های اینترنتی متخلف در حراج اینترنتی

فاضلی در پایان با اشاره به حراج‌های اینترنتی اظهار کرد: برخی از فروشگاه‌ها در حراج‌های اینترنتی قیمت قبل و پیش از حراج را تغییر دادند که با آن‌ها برخورد شد. به همه کسب‌وکارهای نوین و فروشگاه‌های اینترنتی نیز متذکر شدیم در گام اول و قبل از حراج باید تمامی قیمت‌های قبل از حراج را برای اتحادیه ارسال کنند تا توسط کارشناسان مرتبط بررسی شود.