fa-IR
برگزاری کارگاه «کلان داده» در پارک علم و فناوری کردستان

برگزاری کارگاه «کلان داده» در پارک علم و فناوری کردستان

کارگاه آموزشی ـ عملی «کلان‌داده (Big Data)» سه‌شنبه ۵ دی‌ماه، با حضور جمعی از پژوهشگران، اعضای برخی از واحدهای فناوری مستقر در پارک علم و فناوری کردستان، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی حوزه فناوری اطلاعات و کامپیوتر، در سالن جلسات پارک علم و فناوری کردستان برگزار شد.

در این کارگاه تخصصی، مجتبی بنایی مدرس دانشگاه و مدیر وب‌سایت بیگ‌دیتا به صورت نظری و عملی به تدریس مفاهیم مرتبط با کلان­‌داده پرداخت.

بخش نخست کارگاه، به تدریس مفاهیم پایه‌‌ای کلان‌داده و ابزارها و کتابخانه‌های رایج، اختصاص داشت. بنایی در بخش دوم به‌صورت عملی، کار با هدوپ و HDFS، آشنایی با اسپارک و کار با پایتون و چندین نرم افزار به روز در زمینه کلان‌داده را آموزش داد. در پایان هر بخش از کارگاه، حاضران به‌صورت عملی به پیاده‌‌سازی مفاهیم بیان شده پرداختند. 

فردین سعیدی، مدیر کل اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان ناظر طرح فاوا در استان کردستان نیز با حضور در کارگاه، در سخنانی از فعالیت‌های پارک علم و فناوری در برنامه‌ریزی و برگزاری کارگاه‌های تخصصی در این زمینه تشکر کرد.

پارک علم و فناوری کردستان به عنوان مرکز توانمند‌سازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا در استان کردستان، در راستای رسالت خود کارگاه‌های تخصصی متعددی را در حوزه ICT با هدف توانمندسازی دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و علاقه‌‌مندان به این حوزه، برای ایجاد کسب‌وکارهای نوپا برگزار کرده است.