نیازمند مدیریت جامع در مراکز تخصصی چهارمحال و بختیاری هستیم
رییس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری

نیازمند مدیریت جامع در مراکز تخصصی چهارمحال و بختیاری هستیم

رییس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری گفت: مدیریت جامع نیاز اصلی دستگاه‌ها و مراکز تخصصی این استان است. دستگاه‌‌ها و مراکز تخصصی باید با برگزاری جلسات هماهنگی از موازی کاری جلوگیری کنند.

اسماعیل پیرعلی، یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۶ در نشست تخصصی پارک علم و فناوری و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با موضوع مرکز تسهیل‌گری کسب و کارهای نوپای فاوای چهارمحال و بختیاری گفت: ۱۸ شرکت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباط در پارک علم و فناوری استان فعالیت دارند و توانمندسازی این شرکت‌های نوپا با استفاده از منابع مشترک و اعطای تسهیلات ارزان قیمت می‌تواند زمینه اشتغال مختصصان و دانش‌آموختگان حوزه فناوری اطلاعات را فراهم آورد.

رییس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری با اشاره به راه‌اندازی مرکز توانمندسازی کسب‌و‌کارهای نوپای فاوای این استان در پارک علم و فناوری با حمایت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: با برنامه‌ریزی صورت گرفته و برگزاری رویدادهای آموزشی و تخصصی در این مرکز، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان شناسایی و حمایت خواهند شد.

مهندس مرتضی بلالی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان نیز در این جلسه ورود تسهیل‌گران را به حوزه ICT را حلقه مفقوده این حوزه دانست و افزود: استفاده از وجوه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تا سقف ۱ میلیارد ریال تسهیلات ۴ درصدی برای شرکت‌های نوپای فعال در حوزه فناوری اطلاعات از طریق «پست بانک» و «صندوق قرض‌الحسنه کارآفرینی امید» یکی از راه‌های حمایت از این شرکت‌ها برای تولید محتوا و نرم افزار است.

مهندس بلالی یکی دیگر از منابع حمایتی را استفاده از تسهیلات اشتغال روستایی عنوان کرد و گفت: به کسب و کار هایی که بتوانند در مناطق روستایی شغل ایجاد کنند در روستاهای محروم و عشایری تسهیلاتی با سود ۴ درصد، سایر روستاها ۶ درصد و برای شهرهای زیر ۶‌هزار تَن، تسهیلاتی با سود ۱۰ درصد اعطا می‌شود.