لزوم آموزشی الکترونیکی دانش‌آموزان مناطق زلزله‌زده

لزوم آموزشی الکترونیکی دانش‌آموزان مناطق زلزله‌زده

در نشست آموزش الکترونیکی که در سر پل ذهاب برگزار شد، به وجود ۷ مدرسه سه شیفته در سرپل‌ذهاب پرداخته و بر لزوم آموزش الکترونیکی در مناطق زلزله‌زده تاکید شد.

نشست آموزش الکترونیکی برای دانش‌آموزان مناطق زلزله کرمانشاه در سالن اجتماعات اردوگاه شهید باهنر سرپل ذهاب برگزار شد.

مجتبی زینی‌وند، رییس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش‌وپرورش گفت: در پی گسترش فناوری‌های نوین ارتباطات و اطلاعات، آموزش الکترونیکی به‌عنوان یک مدل آموزشی در دنیا پذیرفته شده است و این آموزش در کنار آموزش رسمی می‌تواند تقویت کننده آموزش رسمی و فراگیر باشد.

او با بیان اینکه در ابتدا و از هفته دوم بعد از زلزله ۴ مدرسه در سرپل ذهاب به‌صورت پایلوت تحت پوشش آموزش الکترونیکی قرار گرفت، گفت: ۱۱۲۶ دانش‌آموز پیش‌دانشگاهی در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه حضور دارند که همه آن‌ها تحت پوشش آموزش الکترونیکی قرار گرفتند.

زینی‌وند با بیان اینکه در کنار آموزش حضوری، اردو و آموزش الکترونیکی برای دانش‌آموزان پیش‌دانشگاهی پیش‌بینی شده است، افزود: دوره‌های آموزشی با همت موسسان آموزشی قرار می‌گیرد و ۲۰ هزار بسته آموزشی آماده شد.

او با بیان اینکه کلاس‌های آموزش الکترونیکی توسط موسسان مدارس غیردولتی به‌صورت رایگان برگزار می‌شود، گفت: تنها در قالب آزمون‌ها و در مرکز استان‌ها امکان اخذ وجه است.

معاون وزیر آموزش‌وپرورش درباره کنکور و دانش‌آموزان مناطق زلزله‌زده گفت: معتقدیم بحث کیفیت آموزشی تحت تاثیر استرس کنکور قرار می‌گیرد اما الان واقعیت کنکور وجود دارد و ما باید برای دانش‌آموزان مناطق زلزله‌زده برنامه‌ریزی کنیم.

او افزود: ۷ مدرسه در سرپل‌ذهاب سه شیفته است چون خانواده‌ها اجازه نمی‌دهند بچه‌هایشان در مدرسه‌ای درس بخوانند که حتی ترک خورده است؛ البته ما هم می‌خواهیم دانش‌آموزان در مدارس مستحکم درس بخوانند.

زینی‌وند ادامه داد: با توجه به اینکه برخی خیرین آمادگی احداث مدرسه داشتند، دیگر کانکس نگذاشتیم و اکنون به دنبال آموزش الکترونیکی در مدارس سه شیفته هستیم.