وزارت دادگستری پیگیر مسایل حوزه مالکیت فکری

وزارت دادگستری پیگیر مسایل حوزه مالکیت فکری

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دادگستری از برگزاری جلسه‌ای با مدیرکل مالکیت صنعتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برای حل مسایل موجود در حوزه مالکیت فکری خبر داد.

طبق دستور وزیر دادگستری و ریاست سازمان ثبت اسناد و املاک کشور جلسه‌ای فی‌مابین میرهادی قره سید رومیانی، سرپرست معاونت حقوق مالکیت فکری و محمدحسن کیانی، مدیرکل مالکیت صنعتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برگزار شد.

‎در این جلسه مقرر شد اقدامات لازم جهت رفع مشکلات و شبهات فی‌مابین و دغدغه‌های حوزه مالکیت و در راستای اجرای منویات دولت و قوه قضائیه کارگروهی مشترک تشکیل شد و به‌صورت منظم و مستمر پیگیری‌های لازم در این خصوص را انجام دهد.

‎میرهادی قره سید رومیانی، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دادگستری در تشریح این جلسه عنوان کرد: در راستای اجرای سیاست‌ها و مصوبات دولت، معاونت مالکیت فکری در حال انجام اقدامات مربوطه است و از طرفی برای ایجاد نقاط اشتراک با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور این جلسه به دستور وزیر دادگستری و ریاست سازمان ثبت اسناد و املاک کشور جهت هماهنگی بیشتر و حل مسایل موجود در حوزه مالکیت فکری برگزار شد.

او گفت: این تعاملات باید انجام گیرد تا هم‌افزایی درونی و داخلی بیشتری داشته باشیم تا بتوانیم با تمرکز بر ظرفیت‌ها در عرصه بین‌الملل حضور قوی و پررنگی داشته باشیم.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دادگستری ادامه داد: صحبت‌های مختلفی در راستای هماهنگی بیشتر مطرح شد و مقرر شد اقدامات لازم جهت رفع مشکلات و شبهات فی‌مابین و دغدغه‌های حوزه مالکیت، کارگروهی مشترک تشکیل شود و به‌صورت منظم و مستمر پیگیری‌های لازم در این خصوص را انجام دهد.

‎سرپرست معاونت حقوق مالکیت فکری گفت: در حوزه مالکیت فکری مسایل مختلفی مطرح هست که لازم است جلسات مختلفی بین سازمان‌های مربوطه در راستای پیشبرد سریع اهداف حوزه مالکیت فکری برگزار شود.

او افزود: مالکیت فکری ایجاد امنیت پایدار برای هنرمندان، مصنفین و صاحبان ایده می‌کند و نیاز است جهت تحقق حداکثری این امنیت پایدار همه ما تلاش کنیم.