رویداد کارآفرینی هم‌نت فاضلاب برگزار می‌شود
بهمن ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان

رویداد کارآفرینی هم‌نت فاضلاب برگزار می‌شود

رویداد کارآفرینی هم‌نت (همکاری، مشکل‌گشایی، نوآوری و توانمندسازی) فاضلاب با هدف بررسی چالش‌ها و فرصت‌‌های صنعت آب و فاضلاب، به مدت سه روز از ۲۴ تا ۲۶ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ به کوشش پژوهشکده آب و فاضلاب دانشگاه صنعتی اصفهان، بنیاد ملی نخبگان استان اصفهان و شرکت آب و فاضلاب این استان برگزار خواهد شد.

هم‌نت یک رویداد کارآفرینی سه مرحله‌ای مبتنی بر شرایط بومی اقتصادی و کارآفرینی در هر منطقه است که در این رویداد، فرصت‌ها به‌صورت مسأله مطرح می‌شود و افراد سعی می‌کنند برای خلق ارزش و نشان‌ دادن توانمندی خود به سرمایه‌‌گذار یا صاحبان مسأله ایده‌پردازی کنند، تشکیل تیم دهند و اگر توانستند آن را به یک مدل کسب ‌و کار تکرارپذیر و با ارزش افزوده تبدیل کنند.

کنترل و حذف سوسری‌‌ها در شبکه فاضلاب، کنترل و حذف بو در شبکه‌‌های جمع‌آوری و تصفیه‌خانه‌‌‌های فاضلاب، بهسازی و بازسازی شبکه‌های فاضلاب با تأکید بر بومی‌سازی روش‌‌ها، کنترل خوردگی در شبکه فاضلاب، حذف جلبک با استفاده از دانش بومی و بهبود فرآوری لجن و کاهش حجم آن اشاره کرد. علاوه بر این بومی‌سازی ساخت تجهیزات مرتبط با تصفیه فاضلاب، متناسب‌سازی ساخت پکیج تصفیه فاضلاب خانگی با نیاز‌ها و دانش روز و ارتقای کیفیت پساب خروجی از ‌نظر بار میکروبی برخی محورهای این رویداد است.

ایده‌های برتر در این رویداد از حمایت‌هایی مانند ارایه گواهی تایید فنی محصول در صورت تایید از سوی شرکت آبفا، ارایه مشاوره‌های فنی از سوی کارشناسان در راستای امکان‌سنجی و تسریع فرآیند اجرای طرح آزمایشی (پایلوت)، رسیدن به چارچوب توافق اولیه با هدف عقد قرارداد همکاری با شرکت آبفا و معرفی طرح‌های منتخب به بهره‌بردارن، پیمانکاران و صنایع پیشرو با هدف تجاری‌سازی و توسعه بازار برخوردار خواهند شد.

معرفی طرح‌های منتخب به شرکت‌های طرف قرارداد آبفا و شرکت مهندسی آب ‌و ‌فاضلاب کشور برای قرارگیری در فهرست محصولات و خدمات کاربردی، حمایت تجهیزاتی و امکاناتی مانند فضای کاری و آزمایشگاه جهت انجام آزمایش‌ ها و تکمیل در جهت تولید نمونه اولیه و بسترسازی برای ارتباط طرح‌های منتخب با شرکت‌‌های سرمایه‌گذار در صنعت آب و فاضلاب کشور، دیگر حمایت‌های پیش‌بینی‌شده از طرح‌های برتر رویداد کارآفرینی «هم‌نت فاضلاب» است.

آخرین مهلت ارسال طرح به این رویداد 15 دی‌ماه سال جاری(۱۳۹۶) است. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت هم‌نت مراجعه کنید.