برگزاری نخستین دوره استارت‌آپ ویکند در واحد میانه/ تجلیل از ایده‌های برتر

برگزاری نخستین دوره استارت‌آپ ویکند در واحد میانه/ تجلیل از ایده‌های برتر

نخستین دوره جشنواره ایده‌های برتر (استارت‌آپ ویکند) به همت حوزه معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه در دو بخش دانشجویی و دانش‌آموزی به مدت سه روز متوالی در این واحد دانشگاهی برگزار شد.

معاون پژوهش و فناوری واحد میانه دراین‌باره گفت: در روز اول جشنواره ایده‌های برتر استارت‌آپ ویکند از بین ۴۰ ایده، ۱۰ ایده وارد مرحله بعدی شد.

دکتر علی فرامرزی اضافه کرد: همچنین در روز دوم امکانات موردنیاز از سوی دانشگاه در اختیار ۱۰ ایده برتر قرار گرفت تا افراد بتوانند ایده‌های خود را عملیاتی کنند و داوران جشنواره نیز درباره آن‌ها نظر و امتیاز لازم را اعمال کنند.

فرامرزی ادامه داد: در آخرین روز جشنواره، ایده علی قنبری و نادر ساعدی با عنوان سیستم راهنمای توریستی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، مهدیه حاجی پور و گیلدا قربانی با ایده دست بند هوشمند بیماران خاص از دانشکده فنی و مهندسی میانه، علی، احسان و محمد قره‌داغی با ایده آمبولانس پرنده از دانشگاه غیرانتفاعی سراج تبریز و امین آقانیا با ایده دستگاه چندکاره خرد کردن گوشت تک‌نفره از دفتر نخبگان حضرت صاحب‌الزمان میانه به ترتیب مقام‌های اول تا چهارم را از آن خود کردند و از سوی هیئت‌داوران به‌عنوان چهار ایده برتر جشنواره انتخاب شدند.

معاون پژوهش و فناوری واحد میانه در مورد این جشنواره خاطرنشان کرد: جشنواره ایده‌های برتر یک رویداد آموزشی عملی در سراسر دنیاست که در ۳ روز متوالی (در انتهای هفته) برگزار می‌شود. در این برنامه شرکت‌کنندگان دارای ایده به همراه برنامه نویسان، مدیران تجاری، بازاریاب‌ها و طراحان گرافیک گردهم می‌آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده‌هایشان را مطرح و با تشکیل گروه‌های کاری نسبت به ارائه مدل کسب‌وکار ایده‌هایشان اقدام کنند.

فرامرزی تصریح کرد: این برنامه جهانی تابه‌حال در بیشتر شهرهای جهان برگزارشده و بدین طریق شبکه‌ای از مشتاقان کارآفرینی ایجادشده است. در شروع استارت‌آپ ویکند ایده‌های زیادی مطرح می‌شوند اما آنچه در این برنامه اهمیت فراوان دارد، عملیاتی کردن مجازی ایده‌های برگزیده با رعایت اصول کسب‌وکار است.

بعد از اختتامیه این جشنواره دکتر علی سلمان‌پور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه با حضور چند تن از مسئولان دانشگاه در محل دفتر ریاست از برگزیدگان و دست‌اندرکاران جشنواره ایده‌های برتر تجلیل به عمل آورد.