fa-IR

ایدههایی برای راهاندازی کسب و کارهای کوچک در سال 2018

ایده‌هایی برای راه‌اندازی کسب و کارهای کوچک در سال 2018

در این مقاله ایده‌هایی مطرح می‌شود که می‌توانند هر یک بنیان یک کسب و کار کوچک و موفق در سال جدید میلادی باشند. هر یک از این ایده‌ها باید دارای پارامترهای مشخصی باشند؛ این ایده‌ها باید در حال حاضر سودآور بوده و تا چندین سال دیگر هم سودآور باشند، هیچ یک از آنها نباید تحت تاثیر نوسانات اقتصادی بوده و راه‌اندازی آنها نباید نیازمند مدارک آکادمیک سطح بالا و یا سرمایه‌گذاری استارت‌آپی زیاد باشند. حتی برخی از آنها را می‌توان به عنوان کسب و کار خانگی تلقی کرد. با راه‌اندازی این کسب و کارها می‌توانید درآمدی مناسب داشته باشید، رییس خود بوده و همه تصمیمات را خودتان اتخاذ کنید.

 1. واقعیت مجازی

 

واقعیت مجازی یا VR دارای بازاری در حال رشد است و صنایع وابسته با این فناوری به سرعت در حال توسعه هستند. آمارها بیانگر این مهمند که در سال 2020 این صنعت دارای بازاری 40 میلیارد دلاری خواهد بود. این فناوری ارتباط تنگاتنگی با حوزه‌های مختلف مانند صنعت بازی، رسانه، آموزش و فیلم‌های سه‌بعدی دارند.

 1. حرفه‌های تخصصی

حرفه‌های تخصصی همواره یکی از بهترین فرصت‌ها برای راه‌اندازی یک کسب و کار کوچک هستند. در حال حاضر بسیاری از والدین، فرزندان خود را از فراگیری حرفه‌های تخصصی منع می‌کنند، زیرا معتقدند دستمزد کمی برای این گونه فعالیت‌ها پرداخت می‌شود، در حالیکه بازار بسیار مناسبی برای این دسته از کسب و کارها در حال حاضر و آینده وجود دارد. جوشکاری، نجاری، لوله‌کشی، سیستم‌های کنترل الکترونیکی، ماشینکاری و کارگران فلزکاری، مصالح ساختمانی و فولادسازی از جمله این حرفه‌ها محسوب می‌شوند.

در حال حاضر برای افراد با مهارت‌های بالا دستمزدهای خوبی داده می‌شود و همچنین بسیاری از این حرفه‌ها را می‌توانید به صورت یک کسب وکار خانگی اداره کنید.

 1. مهندسی نرم‌افزار

مهندسی نرم‌افزار دارای بازاری صعودی تا سال 2023 خواهد بود و تا این سال به میزان 17 درصد رشد سالیانه خواهد داشت. از سوی دیگر توسعه دادن نرم‌افزار و یا مهندسی نرم‌افزار دارای ویژگیهای است که می‌توان آن را تبدل به یک کسب و کار خانگی نمود.

 1. خدمات حوزه کودکان

فرصت‌های بسیاری در بازار خدمات حوزه کودکان وجود دارد، مانند آموزش پیش دبستانی، برگزاری کلاس‌های هنری، آموزش‌های ریاضی و زبان انگلیسی و موارد دیگر.

 1. بازسازی منازل

می‌توانید علاقه خود را به بازسازی منازل تبدیل به یک بیزنس کنید. باز‌سازی منازل یکی از حوزه‌هایی است که حتی در شرایط نامساعد اقتصادی باز هم دارای بازاری مناسب بوده است. نیاز به بازسازی منازل فرصت‌های شغلی بسیاری برای نقاش‌ها، نجارها و مشاغل مرتبط ایجاد می‌کند. استارت‌آپ‌هایی که در این زمینه علاقمند به فعالیت هستند نیاز چندانی به سرمایه اولیه نخواهند داشت.

 1. فروش و رهن دوچرخه

استفاده از دوچرخه روز بروز در حال افزایش است و در ایالات متحده دومین تفریح خارج از منزل به حساب می‌آید. در بسیاری از شهرها و کشورهای بزرگ، مسئولین در تلاشند تا مردم بجای خودرو از دوچرخه استفاده کنند بر همین اساس سالانه در کشور ایالات متحده 81 میلیارد دلار هزینه خرید دوچرخه می‌شود و 770000 شغل ایجاد می‌نماید. اگر به دوچرخه علاقمند هستید این فرصت را برای ایجا یک کسب و کار جدید از دست ندهید.

 1. خدمات سالمندان

ارائه خدمات به سالمندان در حال تبدیل شدن به یکی از مهمترین کسب و کارهای کوچک است. سالمندان سهم بزرگی از جمعیت هر کشور را شامل می‌شوند.

هر چند در مقایسه با سالیان گذشته سالمندان شانس زندگی طولانی‌تری دارند، اما بسیاری از آنها در دوران سالمندی دچار بیماری و مشکلات مختلف می‌شوند. از سوی دیگر تعداد سالمندان در حال افزایش است، و بسیاری از آنها توان مراقبت از خود و انجام فعالیت‌های روزانه را از دست می‌دهند. لذا نیاز گسترده‌ای برای خدمات‌رسانی در این حوزه وجود دارد.

 1. مشاوره و درمان

نیاز به سلامت روان در حال افزایش است و تا سال 2020 حوزه مشاوره و درمان به منظور ارتقا سلامت روان افراد جامعه تا 41 درصد افزایش خواهد یافت.

 1. مشاور مالی

یکی از حوزه‌هایی که آینده‌ای خوب برای آن پیش‌بینی می‌شود مبحث مشاوره‌های مالی است که براساس تقاضای‌های فزاینده برای این حوزه پیش‌بینی می‌شود که تا سال 2026 تا 30 درصد افزایش یابد. تعداد افرادی که بتوانند برای منابع مالی خود به صورت حرفه‌ای برنامه‌ریزی کنند کم است و بر این اساس نیاز به مشاران مالی روزبه روز افزایش می‌یابد. شما می‌توانید با یک مدرک لیسانس مهارت‌های لازم را برای این حوزه بدست آورید.

 1. خدمات پشتیبانی

خدمات پشتیبانی شامل طیفی از خدمات شامل تمیزکاری، امنیت، نقاشی، تعمیر و نگهداری ساختمان و یا اسباب‌کشی می‌شود و انتظار می‌رود این صنعت تا سال 2026 به میزان 30 درصد رونق داشته باشد.

 1. کامیون‌های مواد غذای

می‌توانید یک کامیون مخصوص پخش مواد غذایی را تبدیل به یک کسب و کار کنید، اما لازم نیست حتما به ارائه فست‌فودهای سنتی بپردازید، بلکه می‌توانید منویی شامل غذاهایی مفید و مغذی و یا غذاهای ارگانیک ارائه دهید تا مشتریان را جذب غذاهای خود نمایید.

https://www.thebalance.com