اولین جشنواره تجلیل از کارآفرینان برتر دانشگاه آزاد شهرکرد

اولین جشنواره تجلیل از کارآفرینان برتر دانشگاه آزاد شهرکرد

در مراسمی با حضور پدر علم بازرسی جوش ایران و به همت معاونت پژوهش و فن‌آوری دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد، از ۱۲ کارآفرین برتر دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد با اهدای لوح سپاس قدردانی شد.

در این مراسم پدر علم بازرسی جوش ایران گفت: سرمایه پژوهش در کشورهایی مانند ژاپن و کره جنوبی و کشورهای پیشرفته حدود ۴٫۴ دهم درصد است و این در حالی است که در کشور ایران تنها نیم درصد درزمینهٔ پژوهش سرمایه‌گذاری می‌شود.

دکتر ابراهیم حشمت دهکردی افزود: مشکلات ایران بیشتر مشکلات بین‌المللی ازجمله هشت سال جنگ تحمیلی و بعدازآن تحریم‌هایی است که بر کشور ما تحمیل شد.

وی در ادامه گفت: جوانان می‌بایست با توجه به توصیه‌های رهبر معظم کشورمان در خصوص تحقیق و پژوهش با تمام توان در این زمینه تلاش کنند.

استاد فرهیخته سازمان انرژی اتمی ایران و پیشکسوت ممتاز علم خوردگی ایران افزود: کشورهایی می‌توانند در سطح بین‌المللی حرفی داشته باشند که از فن‌آوری‌های روز استفاده کنند.

وی تصریح کرد: با ارتقای مراکز پژوهشی، پشتیبانی از شرکت‌های کوچک، رفع مشکلات مالی، خرید تکنولوژی، تجاری کردن محصولات و افزایش مهارت می‌توانیم در زمینه‌های پژوهشی گام‌های بزرگی برداریم. پدر علم بازرسی جوش افزود: علاقه‌مندی در امر تحقیق و پژوهش شرط اول است که با حمایت از جوانان علاقه‌مند در سطح دانشگاه‌ها می‌توانیم از خروج محققین از کشور جلوگیری کنیم.

در ادامه این مراسم مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی بعد از ارائه تعریفی از کارآفرینی گفت: یک کارآفرین موفق دانش‌بنیان کسی است که در راستای ایجاد مشاغل سالم همهٔ مراحل، مسائل، شرایط و رأس‌های نوع فعالیت و کارش را می‌پذیرد.

سید عباس جزایری افزود: در استان چهارمحال و بختیاری ۳۸۰۰۰ جمعیت بیکار داریم که ۱۸۰۰۰ آن‌ها فارغ‌التحصیلان دانشگاهی هستند

وی انتظار داشت که دستگاه‌های آموزشی و دانشجویی در این راستا که فکر نو کارآفرینی به وی ارائه داده به جهت این‌که صنعت استان را به‌نوعی در این راستا گسترش دهند.

در پایان این همایش از مدیرعامل پایا صنعت توانیر، شرکت کیمیا گران تغذیه، شرکت تعاونی نگارین هنر گوهر رود و شرکت تعاونی دانش‌بنیان تأسیساتی به‌عنوان کارآفرینان برتر در بخش استادان و دانشجویان فارغ‌التحصیل با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.