fa-IR
رقابت ایده‌ها در هشتمین مسابقه ایده‌پردازی دانشگاه کاشان

رقابت ایده‌ها در هشتمین مسابقه ایده‌پردازی دانشگاه کاشان

هشتمین مسابقه ایده­‌پردازی با موضوع مشکلات و فرصت‌ها ۱۲ دی ماه از سوی مرکز کارآفرینی دانشگاه کاشان برگزار می‌شود.

مسابقه ایده‌پردازی از فعالیت­‌های مرکز کارآفرینی دانشگاه کاشان با هدف آموزش، پژوهش، ترویج و مشاوره در زمینه نوآوری و کارآفرینی است که در دو مرحله کلی برپا خواهد شد.

مرحله نخست، مرحله ارسال و ثبت ایده در مسابقه است که در این مرحله، هر فرد یا گروه می‌تواند ایده خود را در پاسخ به یک مشکل یا خلق یک فرصت جدید نهایتاٌ تا ۵ دی ماه در وب سایت دانشگاه ثبت کند. درخصوص هر ایده سه شاخصه نوآور بودن، اجرایی بودن و اقتصادی بودن ایده به­ طور مختصر باید توضیح داده شود.

در مرحله دوم ایده‌های برگزیده شده در مرحله اول، یک هفته فرصت خواهند داشت تا به پرورش ایده‌های خود بپردازند. در این مرحله، ایده‌پردازان جهت پختگی ایده خود می‌توانند از استادان استفاده کنند و  تشکیل تیم دهند.

در نهایت نیز هر یک از تیم‌­ها در روز برگزاری مسابقه (۱۲ دی ماه) فرصت خواهند داشت تا ایده خود را در حضور داوران ارایه و از آن دفاع کند. به تیم‌های برگزیده بر حسب رتبه، جوایزی از قبیل وجه نقد، ورود به مرکز رشد دانشگاه و اخذ گواهینامه ایده برتر از طرف مرکز کارآفرینی دانشگاه اعطا می‌شود.

ملاک‌های ارزیابی در مرحله دوم شامل نوآوری (۳۰ امتیاز)، درجه پختگی (۱۰ امتیاز)، امکان تولید و به نتیجه‌ رسیدن (۱۰ امتیاز)، ارزش افزوده اقتصادی (۱۰امتیاز)، فراگیری استفاده در جامعه (۱۰ امتیاز)، درجه رفع مشکلات جامعه (۱۰ امتیاز)، ارایه ایده (۱۰ امتیاز) و تشکیل تیم بین‌رشته‌ای (۱۰ امتیاز) است.