چهارمین رویداد کارآفرینی استارت‌آپ ویکند نیشابور برگزار شد

چهارمین رویداد کارآفرینی استارت‌آپ ویکند نیشابور برگزار شد

در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال و در راستای فرهنگ‌سازی و حمایت از تولید داخلی برای چهارمین بار، رویداد ۵۴ ساعته آموزشی ـ تجربی کارآفرینی استارت‌آپ ویکند نیشابور برگزار شد.

این رویداد با تکیه‌بر بهره‌مندی از ظرفیت‌های بالای جوانان، دانشجویان و نخبگان نیشابور و با رویکرد فناوری‌های نوین شهری، گردشگری و فناوری اطلاعات و ارتباطات از ۲۹ آذر تا اول دی‌ماه به همت مرکز رشد فناوری نیشابور، مرکز رشد فناوری دانشگاه آزاد، معاونت مدیرکل و مدیریت آموزش‌وپرورش نیشابور، مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای واحد خراسان رضوی و وزارت ارتباطات در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه آزاد نیشابور برگزار شد.

این رویداد کارآفرینی با هدف آموزش و آشناسازی دانش‌آموزان، جوانان و دانشجویان با فرهنگ کارآفرینی، ایجاد کسب‌وکارهای دانش‌بنیان، خلق مدل‌های کسب‌وکار مبتنی‌بر دانش و فناوری روز، تقویت روحیه کار تیمی و اصول ایده‌پروری و خلاقیت در کنار فراگیری اصول و فنون مذاکره موفق با حضور جمعی از استادان و مربیان برگزیده در حوزه‌های فناوری‌های نوین شهری، صنعت و گردشگری و فناوری اطلاعات، برای چهارمین بار در نیشابور برگزار شد.

در این رویداد موضوعات و چالش‌های موجود در مسایل با محوریت این رویداد در شهرستان با رویکرد توسعه پایدار نیشابور با حضور مسئولان، روسای دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و صاحب‌نظران این حوزه مطرح و سپس راه‌کارهای ارایه‌شده توسط شرکت‌کنندگان در قالب ایده‌هایی بیان کردند و به رقابت پرداختند.

در مراسم اختتامیه این رویداد با حضور مسئولان شهرستان به تیم‌های برتر پس از ارایه نظرات تخصصی و امتیازات نهایی هدایایی اهدا شد.