برپایی جشنواره «کسب‌وکارهای نوپای صنعت و معدن» در دانشگاه امیرکبیر

برپایی جشنواره «کسب‌وکارهای نوپای صنعت و معدن» در دانشگاه امیرکبیر

اولین جشنواره ملی «کسب‌وکارهای نوپا در حوزه صنعت و معدن» روزهای هشتم تا دوازدهم اسفندماه امسال به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.

دکتر علی نیکبخت، دبیر اولین جشنواره کسب‌وکارهای نوپا در حوزه صنعت و معدن از برگزاری این جشنواره با همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر و بانک صنعت و معدن خبر داد و هدف از آن را تقویت ارتباط صاحبان ایده و جامعه کارآفرین و سرمایه‌گذار در حوزه صنعت و معدن و همکاری نظام‌مند صنعت و دانشگاه برشمرد.

 نیکبخت افزود: اجرای برنامه‌های جشنواره کسب‌وکارهای نوپا در حوزه صنعت و معدن در سه بخش پیش‌بینی شده است که در یک بخش شامل ارائه و معرفی دستاوردهای پژوهشی این حوزه در قالب نمایشگاه است که از صاحبان ایده و توانمندی درخواست کردیم حداقل نمونه آزمایشگاهی و ترجیحاً نمونه‌های مهندسی تولیدشده را به نمایشگاه بیاورند.

 عضو هیئت‌علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، برگزاری مسابقه ایده‌های برتر را به‌عنوان دیگر بخش این جشنواره معرفی کرد و گفت: در این بخش، ایده‌هایی که قابلیت کاربردی و تبدیل به محصول را دارند، فرصت ارائه خواهند یافت و ایده‌های برتر می‌توانند در مدیریت فناوری و توسعه نوآوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر استقرار یابند و از تسهیلات آن بهره‌مند شوند.

 به گفته نیکبخت، بانک صنعت و معدن نیز تأمین مالی ایده‌های برتر را که دارای توجیه فنی و اقتصادی باشند تا سقف ۸۰ درصد سرمایه‌گذاری موردنیاز متقبل شده است و حتی اگر این ایده‌ها موفق به جذب سرمایه‌گذار نشوند، در صورت تائید کارشناسی و نظر مساعد بانک، تسهیلات مالی دریافت خواهند کرد.

 معاون کارآفرینی مدیریت فناوری و توسعه نوآوری دانشگاه امیرکبیر ادامه داد: در بخش سوم جشنواره نیز شاهد حضور و سخنرانی کارآفرینان برجسته کشور در حوزه صنعت و معدن خواهیم بود تا تجربیات این افراد موفق به مخاطبان جوان منتقل شود.

 نیکبخت، برگزاری کارگاه‌های مشاوره‌ای و ترویجی را از دیگر برنامه‌های اولین جشنواره کسب‌وکارهای نوپا در حوزه صنعت و معدن برشمرد.

 وی آخرین‌مهلت ارائه طرح به اولین جشنواره کسب‌وکارهای نوپا در حوزه صنعت و معدن را تا ۳۰ دی‌ماه ذکر کرد و گفت: علاقه‌مندان می‌توانند برای ارسال طرح یا کسب اطلاعات بیشتر به سایت جشنواره به نشانی http://www.autvincup.ir مراجعه کنند.

 بر اساس این گزارش، اولین جشنواره ملی «کسب‌وکارهای نوپا در حوزه صنعت و معدن» در محورهای راه و ساختمان، مدیریت شهری و ترافیک، پلیمر، محیط‌زیست، انرژی‌های نو، علوم کشاورزی، منابع طبیعی، دامپزشکی، پزشکی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، راهکارهای بانکی و بیمه‌ای، برق و الکترونیک، کامپیوتر، مکانیک، عمران و شهرسازی، معدن و متالورژی، هوافضا، نفت، گاز و پتروشیمی، کسب‌وکارهای اینترنتی در حوزه IT، نرم‌افزارهای کاربردی، سیستم‌های آموزشی نوین، خودرو، رباتیک، مکاترونیک، اپتیک، صنایع غذایی، بیوتکنولوژی و نانو تکنولوژی برگزار می‌شود.