fa-IR
همفکر و یلدای کارآفرینی با میزبانی مرتا در قم برگزار شد

همفکر و یلدای کارآفرینی با میزبانی مرتا در قم برگزار شد

پنجاه‌‌وچهارمین رویداد همفکر قم در روز چهارشنبه ۲۹ آذرماه در کتابخانه آیت‌الله خامنه‌ای و به میزبانی استارت‌آپ مرتا برگزار شد.

در این رویداد که از ساعت ۱۶:۳۰ تا ۱۸:۳۰ هم‌زمان با یلدای کارآفرینی فعالان اکوسیستم استارت‌آپی در قم برگزار شد، محسن آقاجانی برگزارکننده‌ همیشگی همفکر بیان کرد: همفکر یک رویداد کارآفرینی است که در آن گفت‌وگو و جابه‌جایی تجربه بین علاقه‌مندان به کسب‌وکارهای استارت‌آپی صورت می‌گیرد. این رویداد سخنران مرکزی نداشته و هدف آن توسعه شبکه ارتباطی بین کارآفرینان است.

این هفته اسکای روم اسپانسر همفکر شده است و از سرویس‌هایش برای برگزاری وبینار استفاده شد. در پنجاه‌‌وچهارمین دوره همفکر، این رویداد به میزبانی استارت‌آپ مرتا و سمینار و وبیناری که در نظر گرفته شده بود برگزار شد.

در ابتدای همفکر، پذیرایی یلدا از کارآفرینان و شرکت‌کنندگان به میزبانی مرتا انجام شد.

 در حین برگزاری رویداد همفکر بخشی از این رویداد با سمینار تندخوانی مرتا همراه بود که محمد حسینی مدیر استارت‌آپ مرتا آن را برگزار کرد.

مرتا شامل توسعه فردی استارت‌آپی به معنی این‌که با سرعت بیشتری مطالعه کنیم، سریع‌تر پیشرفت کنیم، آینده ایران را بهتر کنیم و از مفیدبودن لذت ببریم.

محمد حسینی در این سمینار گفت: مهم‌ترین مولفه برای تندخوان‌شدن تمرین روزانه و مستمر در طول مدت شرکت در دوره است.

اگر شما روزانه حداقل ۳۰ تا ۶۰ دقیقه از وقت‌تان را برای انجام تمرین‌های تندخوانی آزاد کنید، بدون شک پس از گذشت دو تا سه جلسه سرعت مطالعه‌تان به دو برابر سرعت اولیه می‌رسد. شاید این‌طور به نظر برسد که انجام تمرین‌ها کمی زمان‌بر است؛ اما همواره این نکته را به یاد داشته باشید که اگر امروز برای یادگیری این مهارت وقت بگذارید در آینده نه تنها چند برابر در وقت‌تان صرفه‌جویی می‌شود بلکه با خواندن کتاب‌های بیشتر موفقیت بیشتری را در زندگی و  شغل خود پیدا خواهید کرد.

هم‌چنین حسینی افزود: یکی از راهکارهایی که می‌تواند در افزایش سرعت مطالعه‌ شما نقش به‌سزایی داشته باشد، این است که تمرین‌ها را در یک زمان و مکان مشخصی انجام دهید. در این صورت پس از گذشت چند روز مغز شما با قرارگرفتن در آن موقعیت به انجام تمرین‌ها تمایل پیدا می‌کند و مسلما بازدهی بالاتری خواهد داشت.

حسینی در راستای افزایش سرعت مطالعه بیان کرد: از دیگر مواردی که می‌تواند کمک‌کننده‌ به شما در افزایش سرعت مطالعه‌تان باشد این است که خودتان را بزرگ‌ترین رقیب خود بدانید، به ابن معنی که سعی کنید هر روز نتیجه تمرین‌هایتان بهتر از روز قبل باشد.

به شما اطمینان می‌دهم با به کارگیری این دو توصیه (تمرین مستمر و رقابت با خود) پس از گذشت حداکثر دو ماه، تندخوانی به سبد مهارت‌های شما افزوده می‌شود.

این نکته را به یاد داشته باشید که هیچ‌گاه شتاب‌زده عمل نکنید، تمرین پیوسته و مداوم راز موفقیت شماست.