دومین رویداد«تجربه بازی‌ساز» برگزار می‌شود

دومین رویداد«تجربه بازی‌ساز» برگزار می‌شود

دومین رویداد «تجربه بازی‌سازی» پنج‌شنبه ۱۷ دی، به‌منظور آشنایی بازی‌سازان با یکدیگر و انتقال تجربیات و دانسته‌هایشان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، تجربه بازی‌ساز (GDX)، گردهمایی ماهانه بازی‌سازان با شعار «همبستگی برای بازی‌های بهتر» است که به‌طور ماهانه توسط انستیتو ملّی بازی‌سازی با هدف آموزش، انتقال تجربه و ایجاد نزدیکی بیشتر بین فعالان حوزه بازی برگزار می‌شود.

پس از برگزاری اولین رویداد تجربه بازی‌ساز در ۵ آذر، دومین تجربه بازی‌ساز در ۱۷ دی‌ماه از ساعت ۱۵ تا ۱۹ در محل باغ زیبا به نشانی تهران، خیابان شریعتی، خیابان قبا، خیابان زیبا نبش کوچه کاج پلاک ۱۱ برگزار خواهد شد.

«چگونه بازی Bad Piggies توسط Rovio ساخته شد»، نخستین بخش از دومین تجربه بازی‌ساز است. این قسمت به نمایش یک فیلم بسیار آموزنده از روند برنامه‌ریزی و تولید بازی Bad Piggies اختصاص دارد. این فیلم درواقع ارائه‌ای از اعضای تیم سازنده این بازی است که در تجربه بازی‌ساز با زیرنویس فارسی پخش خواهد شد.

«این عدد که می‌گویند چیست؟» هم یکی دیگر از بخش‌های برنامه است. چراکه سیستم تبلیغات درون برنامه‌ای «عدد»، یکی از گسترده‌ترین و پرکاربردترین شبکه‌های تبلیغاتی میان برنامه‌های ایرانی است. این شبکه هم در تبلیغ بازی و هم در درآمدزایی از بازی، محبوبیت ویژه‌ای میان بازی‌سازان ایرانی دارد. در این بخش از دومین تجربه بازی‌ساز دست‌اندرکاران و توسعه‌دهندگان این شبکه تبلیغاتی برای اولین بار بازی‌سازان را با جزئیات بیشتری از نحوه عملکرد این سیستم آشنا خواهند کرد و همچنین بازی‌سازان می‌توانند سؤالات و نظرات خود را با اعضای عدد در میان بگذارند

 

 

در دومین تجربه بازی‌ساز، امید صادق‌وند درباره بازی‌سازی و روند تولید «بتلفیش: یک مستقل تمام‌عیار» به‌عنوان یکی از پرفروش‌ترین بازی‌ها می‌گوید و دانسته‌هایش را با دیگر بازی‌سازان تقسیم می‌کند.

دومین رویداد «تجربه بازی‌سازی» پنج‌شنبه ۱۷ دی، به‌منظور آشنایی بازی‌سازان با یکدیگر و انتقال تجربیات و دانسته‌هایشان برگزار می‌شود.