fa-IR

خاطرات خود را با اینستاچاپ ماندگار کنید

۴۷/۷۳MB مصاحبه با راضیه بیات موسس استارت‌آپ اینستاچاپ
گفتگو با
مصاحبه

با تشکر از وقتی‌که در اختیار مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپا قرار داده‌اید، خودتان و استارت‌آپ ی که راه‌اندازی کرده‌اید را معرفی کنید.
راضیه بیات هستم. ما استارت‌آپ اینستاچاپ را راه‌اندازی کرده‌ایم که سرویس آنلاین چاپ عکس هست که بر بستر شبکه‌های اجتماعی شکل می‌گیرد. به این صورت که امروزه استفاده از شبکه‌های اجتماعی خیلی فراگیر شده و افراد روزانه عکس‌های مختلفی را در شبکه‌های اجتماعی بارگذاری می‌کنند که این عکس‌ها صرفاً در شبکه‌های اجتماعی محصور می‌شوند و ما به آن‌ها دسترسی نداریم و دیگر به شکل فیزیکی و ملموس در اختیار ما نیستند. اینستاچاپ این شرایط را برای افراد فراهم می‌کند که بتوانند هر عکس دلخواه خود در این فضا را به‌راحتی و به‌سرعت به‌صورت آنلاین در قالب‌های متنوعی که وجود دارد سفارش دهند و بعد با پست پیشتاز درب منزل خود به‌صورت چاپ‌شده تحویل بگیرند.

ایده راه‌اندازی اینستاچاپ چگونه به ذهنتان رسید؟
عکس‌های که در شبکه‌های اجتماعی و موبایل محصور می‌شوند دیگر برای ما به‌صورت فیزیکی قابلیت دسترسی ندارند و هیچ‌وقت این امکان برایمان پیش نمی‌آید که دیگر آن‌ها را نگاه کنیم و اینکه یکی از مشکلاتی که من خودم احساس کردم، سختی حضور در لابراتوارها و انتظار برای گرفتن عکس‌ها و اینکه با توجه به فرمتی که مدنظر من هست چاپ‌شده باشد یا نه. همه این‌ها باعث شد که من به فکر یک سرویس آنلاین بیافتم که بتواند به‌طور آنلاین شرایطی را برای مخاطبان فراهم کند که به‌راحتی و بدون برخورد با این مشکلات، عکس‌های خود را به‌صورت چاپ‌شده تحویل بگیرند و به این شکل می‌توانند خاطرات خود را به‌صورت ملموس نزد خود نگه‌دارند.

چند وقت است که اینستاچاپ فعالیت خود را شروع کرده و با چه تیمی کار خود را شروع کرد؟
حدود ۹ ماه است که فعالیت خود را شروع کرده و تیم ما دارای یک تحلیل‌گر، توسعه‌دهنده و گرافیست بوده. از ابتدا ایده را به‌صورت ساده شروع کردیم و در مرحله اول فقط اینستاگرام را پوشش می‌دادیم و چاپ عکس‌های اینستاگرام را انجام می‌دادیم اما بعد این امکان فراهم شد که کاربران بتوانند عکس‌های دلخواه خود را در سایت بارگذاری کنند و عکس‌هایی که در موبایل یا کامپیوتر خود دارند و دوست دارند به‌صورت چاپی هم داشته باشند را درب منزل با فرمت دلخواه خود تحویل بگیرند.

نحوه تأمین سرمایه مالی برای اینستاچاپ به چه شکل بوده؟
در حال حاضر به‌صورت شخصی بوده و از پس‌انداز شخصی خود در این راه استفاده کردیم.
با تشکر از شما و با آرزوی موفقیت هر چه بیشتر برای استارت‌آپ اینستاچاپ در فضای کارآفرینی کشور.

 
اینستاچاپ: http://www.instachap.com
 

 این گفتگو، مصاحبه «مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا» با اینستاچاپ با همکاری تک‌تاکس در بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ است.

بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ به مدت چهار روز از ۲۳ تا ۲۶ آذرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد. در این نمایشگاه بیش از ۴۲۰ شرکت حضور داشتند که دراین‌بین ۸۰ کسب‌وکار نوپا (استارت‌آپ) برای معرفی محصولات و خدمات خود در نمایشگاه حاضر شدند. حضور پرشور استارت‌آپ‌ها برای اولین بار در این نمایشگاه وجه تمایز آن با برنامه‌های سال‌های قبل این نمایشگاه بود. این مهم فرصتی را برای «مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا» فراهم کرد تا از نزدیک با استارت‌آپ‌های مختلف به گفتگو بنشیند و روند فعالیت و وضعیت فعلی آن‌ها را بررسی کند.