fa-IR

با موبایل خود از طریق لحظه‌نگار پخش زنده کنید

۵۴/۸۷MB مصاحبه امیرحسین فقیهی هم‌مؤسس استارت‌آپ لحظه‌نگار

با تشکر از وقتی که در اختیار مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپا قرار داده‌اید، خودتان و استارت‌آپی که راه‌اندازی کرده‌اید را معرفی کنید.
من امیرحسین فقیهی هم‌موسس استارت‌آپ لحظه‌نگار هستم. نزدیک هفت ماهی هست که روندی در دنیا مطرح هست به اسم Livestream که بر مبنای موبایل شکل می‌گیرد. این فناوری این امکان را برای دیگران فراهم می‌کند که بتوانند رویدادهای مختلف را از طریق موبایل خود به‌صورت زنده پخش کنند و یک کانال اختصاصی برای خودشان داشته باشند. پروژه لحظه‌نگار از حدود یک سال پیش در شرکت پارسی‌زبانان شروع شد و خوشبختانه در این یک سال توانستیم در مراسم مختلف حضور داشته باشیم و برگزیده جشنواره‌های شویم.

ایده راه‌اندازی لحظه‌نگار چگونه شکل گرفت و منبع الهام شما چه بود؟
ما در شرکت به فعالیت‌های استارت‌آپی اعتقاد داشتیم. جلسه‌هایی را تحت عنوان پارسی‌لب (لابراتوار پارسی‌زبانان) در شرکت برگزار می‌کردیم که محلی برای بارش فکری و رسیدن به ایده‌های مختلف بود. یک روز یکی از مشتریان با ما تماس گرفت و می‌خواست که سخنرانی‌های خود را به‌صورت زنده پخش کند اما اینترنت مطلوبی هم در اختیار نداشت. وقتی این مورد مطرح شد ما به این فکر فرورفتیم که چطور می‌توانیم به ساده‌ترین شکل ممکن مسئله این مشتری را حل کنیم تا اینکه به ایده لحظه‌نگار رسیدیم به این شکل که هرکسی به‌واسطه موبایل خودش با یک اینترنت معمولی و یک گوشی هوشمند بتوانند مراسم را به‌طور زنده پخش کنند.

از تیم لحظه‌نگار برای ما توضیح دهید. اینکه چه تعداد هستید و هر عضو چه مسئولیتی را در تیم به عهده دارد؟
تیم لحظه‌نگار شش نفر است. من، حمیدرضا و فرزاد هم‌موسسان این استارت‌آپ هستیم و سه نفر هم به‌عنوان برنامه‌نویس در این تیم مشارکت دارند. الان در حال حاضر در مرحله جذب سرمایه‌گذار هستیم. اخیراً در جشنواره vccup شریف هم برگزیده شدیم، سرمایه‌گذارهای مختلف از شرکت‌های مختلف با ما تماس گرفتند و آماده سرمایه‌گذاری هستند.

آیا لحظه‌نگار تا الان به مرحله درآمدزایی رسیده است؟
بله. یکی از نکات جالب استارت‌آپ لحظه‌نگار این بود که قبل از راه‌اندازی، مشتری خود را داشت که به ما مراجعه کرد و حتی هزینه پخش زنده را پرداخت کرد. بااینکه دوماه است این استارت‌آپ راه‌اندازی شده اما توانسته به مرحله درآمدزایی برسد.

با تشکر از شما و با آرزوی موفقیت هر چه بیشتر برای استارت‌آپ لحظه‌نگار در فضای کارآفرینی کشور.

لحظه‌نگار: http://lahzenegar.com

 

این گفتگو، مصاحبه «مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا» با لحظه‌نگار با همکاری تک‌تاکس در بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ است.

بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ به مدت چهار روز از ۲۳ تا ۲۶ آذرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد. در این نمایشگاه بیش از ۴۲۰ شرکت حضور داشتند که دراین‌بین ۸۰ کسب‌وکار نوپا (استارت‌آپ) برای معرفی محصولات و خدمات خود در نمایشگاه حاضر شدند. حضور پرشور استارت‌آپ‌ها برای اولین بار در این نمایشگاه وجه تمایز آن با برنامه‌های سال‌های قبل این نمایشگاه بود. این مهم فرصتی را برای «مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا» فراهم کرد تا از نزدیک با استارت‌آپ‌های مختلف به گفتگو بنشیند و روند فعالیت و وضعیت فعلی آن‌ها را بررسی کند.