ثبت‌نام جدید متقاضیان عضویت در مرکز رشد فناوری نخبگان آغاز شد

ثبت‌نام جدید متقاضیان عضویت در مرکز رشد فناوری نخبگان آغاز شد

مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس معاونت علمی، بستر مناسب برای ایده پردازانی که با تکیه بر علم، تخصص و فناوری دارای ایده‌های قابل تجاری شدن هستند را به‌منظور حضور مستقل و موثر در صحنه فناوری آماده می‌کند.

مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس معاونت علمی، یکی از بسترهای حمایتی از کارآفرینان و واحدهای کوچک و نوپا است که مجددا ثبت نام و عضوگیری خود را آغاز کرده است. این مرکز برای ایده پردازانی که با تکیه بر علم، تخصص و فناوری دارای ایده‌های قابل تجاری شدن هستند مشاوره‌های ضروری و نیز خدمات و تجهیزات مناسب را برای حضور مستقل و موثر در صحنه فناوری آماده می‌کند.

سید علی هزاوه، مدیر مرکز رشد فناوری نخبگان با اشاره به نامحدود بودن رشته‌های قابل پذیرش در این مرکز این‌چنین گفت: تیم‌ها و شرکت‌های نوپای فعال در حوزه‌های فناوری نظیر برق و الکترونیک، فناوری اطلاعات و ارتباطات، مکانیک پیشرفته و مکاترونیک، تجهیزات پزشکی، پرینترهای سه‌بعدی و تولید دیجیتال، نانومواد و غیره بدون محدودیت سنی و تحصیلی می‌توانند برای عضویت در این مرکز متقاضی باشند.

وی افزود: نیازی نیست که متقاضی شرکت ثبت شده یا محصول تجاری‌سازی شده‌ای داشته باشد تنها کافی است نمونه اولیه و قابل ارایه‌ای در دست داشته باشد.

مدیر مرکز رشد فناوری نخبگان در ادامه به مزیت‌های حضور در این مرکز برای مخترعان، کارآفرینان و ایده‌پردازان اشاره کرد و گفت: خدمات این مرکز شامل خدمات عمومی و تخصصی است که در بخش خدمات عمومی استفاده از فضای استقرار ارزان‌قیمت، دسترسی به تجهیزات و امکانات کاری مانند ادوات اداری، اینترنت، لپ‌تاپ و غیره به‌علاوه حضور در یک فضای دانش‌بنیان با حضور پیشروان عرصه نوآوری در اختیار افراد است.

وی ادامه داد: در بخش تخصصی هم آموزش مهارت‌های کسب‌وکار، استفاده از مشاوره‌های تخصصی و حضور در دوره‌های آموزشی برای تیم‌ها در نظر گرفته شده است، به‌علاوه تیم‌های این مرکز با حمایت ما می‌توانند آینده مالی و کاری خود را رقم بزنند در این بخش معرفی به شبکه گسترده سرمایه‌گذاران و حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی در نظر گرفته شده است.

هزاوه تصریح کرد: مرکز رشد علاوه بر ارایه امکانات و خدمات پشتیبانی، هدایت و نظارت بر روند پیشرفت این واحدهای فناوری را نیز به عهده خواهد داشت.در دنیای کسب‌وکارتان بِرند شوید

مرکز رشد با داشتن شبکه گسترده همکاران (خصوصی و دولتی) و ارایه خدماتی که پیش از این گفته شد تلاش می‌کند تا تیم‌های کاری کوچک و بدون حامی را قوام بخشیده و در بازار کسب‌وکار برند کند، سید علی هزاوه در خصوص الزامات استفاده از خدمات این مرکز برای متقاضیان گفت: وجود تیم کاری کارآفرین، متخصص و با انگیزه‌، طرح فناورانه با قابلیت تجاری سازی و برنامه کاری مُنسجم از الزامات عضویت در مرکز رشد است، غیر از این محدودیتی برای افراد و پذیرش در این مرکز وجود ندارد.۳ ماه حضور رایگان برای شناسایی خود و ایده‌هایتان

هزاوه در خصوص مراحل پذیرش متقاضیان گفت صاحبان طرح با تکمیل و ارسال فرم اولیه تقاضای عضویت و با ارایه اطلاعاتی در مورد تیم کاری و طرح مورد نظر، در فرآیند عضویت قرار می‌گیرند و در صورت تایید اولیه طرح، جلسه معارفه و آشنایی با پارک فناوری پردیس معاونت علمی و مرکز رشد به‌صورت عمومی برگزار می‌شود، در گام بعدی با حضور متخصصان مربوطه جلسات مجزایی با صاحبان طرح‌ها برگزار شده تا طرح‌ها از جنبه‌های بازار و فنی مورد تایید قرار گیرد.

هزاوه افزود: تیم‌هایی که مورد پذیرش اولیه قرار گیرند به مدت ۳ ماه در فضای کاری اشتراکی آموزش‌های رایگان دیده و در پایان دوره از طرح خود دفاع خواهند کرد. این آموزش‌ها و مهارت‌ها در دوره پیش‌رشد و دوره رشد کامل‌ و تخصصی‌ خواهد بود.

مدیر مرکز رشد فناوری نخبگان همچنین به محدودیت فضای استقرار شرکت‌ها و تعداد درخواست‌ها اشاره کرد و افزود: متقاضیان تا تاریخ ۸ دی‌ماه سال جاری فرصت دارند تا به نشانی اینترنتی مرکز رشد فناوری نخبگان برای تکمیل فرم ثبت نام مراجعه کنند.