شش راهکار ارزشمند برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای جدید توسط زوجین

شش راهکار ارزشمند برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای جدید توسط زوجین

به‌طورکلی راه‌اندازی هر نوع کسب‌وکاری با ریسک، استرس‌، نگرانی‌ و شکست‌های مختلف همراه است. این چالش‌ها درصورتی‌که کسب‌وکار موردنظرتان را با همسرتان راه‌اندازی کنید چند برابر خواهد شد! 

اخیراً یک زوج آمریکایی کسب‌وکاری موفق را در همکاری با یکدیگر راه‌اندازی کرده‌اند. فابیولا هسلین و همسرش سیمون هسلین موفق به توسعه شرکت (Tryon Entertainment) در شهر نیویورک شده‌اند که در زمینه سرگرمی موفقیت‌های مختلفی را کسب کرده است. این زوج راهکارهای زیر را برای همکاری مناسب زوجین در راه‌اندازی کسب‌وکارهای جدید پیشنهاد می‌دهند:

 

۱- چشماندازی واقعی از نقاط ضعف و قوت خود داشته باشید

زوجین باید توجه داشته باشند که در زمان راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید، نقاط قوت و ضعف خود را به‌خوبی بشناسند و مدیریت آن‌ها را میان خود تقسیم کنند. آن‌ها نباید در تله هیجانات ابتدایی راه‌اندازی کسب‌وکار گرفتار شوند و نگاهی خیالی به توانمندی‌های خود داشته باشند. در این صورت می‌توانند ضعف‌های خود را به‌خوبی تشخیص داده و برای غلبه بر آن‌ها از دیگران کمک بگیرند.

 

۲- یکدیگر را موردتمجید قرار دهید

سعی کنید همسر خود را موردتمجید قرار دهید و از استعدادها و توانمندی‌های او تعریف کنید. با این راهکار می‌توانید روابط کاری خود را عمیق‌تر کنید و در کسب‌وکار جدیدتان بدرخشید. اگر زوجین از همدیگر تعریف کنند، تیم کاری به‌شدت تحت تأثیر قرار می‌گیرد و آن‌ها هم انگیزه بالایی برای ادامه فعالیت خواهند داشت.

 

۳- تلاش کنید تا چشماندازی مشترک از کسب‌وکارتان داشته باشید

قبل از شروع کسب‌وکار بهتر است دیدگاه‌های خود و همسرتان از چشم‌انداز کسب‌وکار جدید را به هم نزدیک و سعی کنید نگاهی مشترک به شرایط و آینده آن داشته باشید. نگاه شما و همسرتان به اهداف کسب‌وکار، دستاوردهای مهم و موفقیت کارتان باید به هم شبیه باشد.

 

۴- بین کار و زندگی تعادل برقرار کنید

اگر زوجین بین کار و زندگی تعادل برقرار کنند و در زمینه اولویت‌های این دو به اشتراک برسند، می‌توانند در زمان توسعه کسب‌وکار خود هم‌افزایی بسیار ارزشمندی را به نمایش بگذارند. هم‌افزایی بین زوجین می‌تواند تأثیر انگیزشی عمیقی بر روی تیم کاری داشته باشد و فرهنگ هم‌افزایی و همکاری را در میان تیم کاری ارتقا دهد.

 

۵- موفقیتها و دستاوردهای خود را جشن بگیرید

هر زمان که هدفی در کسب‌وکارتان محقق می‌شود یا موفقیت جدیدی به دست می‌آورید تمام سعی خود را به عمل‌آورید تا این دستاورد جدید را جشن بگیرید. این امر به هر دو طرف احساس مفید بودن می‌دهد.

 

۶- شوخ‌طبعی را فراموش نکنید

سعی کنید در روابط کاری خود با همسرتان از رفتارهای رسمی پرهیز کنید و رابطه غیررسمی با چاشنی شوخ‌طبعی با یکدیگر داشته باشید. تصور کنید دو دوست بسیار نزدیک هستید و این روحیه را در تمام مراحل کسب‌وکار خود حفظ کنید.

بر این اساس به نظر می‌رسد که با کمی تغییر و تعدیل در رفتار و روحیات خود و افزایش انعطاف‌پذیری و خویشتن‌داری بتوانید کسب‌وکاری جدید و موفق را در کنار همسر خود راه‌اندازی کنید.