اعطای تسهیلات کم‌بهره و بلاعوض به استارت‌آپ‌های دانش‌بنیان در قزوین

اعطای تسهیلات کم‌بهره و بلاعوض به استارت‌آپ‌های دانش‌بنیان در قزوین

رئیس اداره فنی و تخصصی پارک علم و فناوری استان قزوین گفت: استارت‌آپ‌های دانش‌بنیان در قزوین تسهیلات کم‌بهره و یا بلاعوض دریافت می‌کنند.

محمد حمیصی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین درباره اعطای تسهیلات به استارت‌آپ‌های دانش‌بنیان اظهار داشت: استارت‌آپ‌های دانش‌بنیان پس از ورود به مراکز رشد به مدت سه تا پنج سال حمایت مالی شده و تسهیلات کم‌بهره یا بلاعوض دریافت می‌کنند.

وی افزود: این برنامه در راستای توان‌دهی برای ادامه فعالیت استارت‌آپ‌ها تا رسیدن به مرحله‌ای که بتوانند در پارک‌های علم و فناوری مستقرشده و بازار اولیه کار خود را پیدا کنند، اجرا می‌شود.

رئیس اداره فنی و تخصصی پارک علم و فناوری استان قزوین با اشاره به اینکه مراکز رشد مکان بسیار مناسبی برای انجام تحقیقات و پژوهش است تأکید کرد: دانشگاه‌ها باید برای هدایت دانشجویان خود به مراکز رشد و پارک‌های علم‌وفناوری آن‌ها را تشویق کنند.

حمیصی خاطرنشان کرد: برخی از افراد به دلیل ترس از شکست از شرکت و برگزاری استارت‌آپ‌ها خودداری می‌کنند، این در حالی است که بسیاری از ایده‌های نو و جدید در همین استارت‌آپ‌ها آغاز شده و توسعه می‌یابد.

وی با اشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی و ضرورت تحقق آن بیان کرد: یکی از مؤلفه‌های اصلی اقتصاد مقاومتی شرکت‌های دانش‌بنیان است که باید با تکیه‌بر ظرفیت‌های دانشگاهی ازجمله دانشجویان و اساتید زمینه تحقق این مهم را فراهم کنیم.

رئیس اداره فنی و تخصصی پارک علم و فناوری استان قزوین عنوان کرد: مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری فقط مختص دانشگاهیان نیست و همه‌کسانی که ایده‌های نو و جدید در سر دارند می‌توانند به سایت ثبت ایده پارک علم و فناوری مراجعه کرده و ایده خود را ثبت و کارهای پژوهشی خود را در این مراکز دنبال کنند.