اسکیل‌آپ؛ چهارمین دورهمی متخصصان فنی اصفهان برگزار شد

اسکیل‌آپ؛ چهارمین دورهمی متخصصان فنی اصفهان برگزار شد

چهارمین رویداد اسکیل‌آپ دوشنبه ۲۷ آذرماه در محل شتاب‌دهنده اکسل و با حضور جمعی از جوانان و علاقه‌مندان به حوزه وب برگزار شد.

اسکیل‌آپ رویدادی تخصصی در حوزه IT و فناوری است که در راستای افزایش دانش و مهارت متخصصان، همچنین فراهم آوردن بستری مناسب برای هم‌افزایی و کمک به رشد زیست‌بوم کارآفرینی اصفهان، هر ماه به همت شتاب‌دهنده اکسل اصفهان برگزار می‌شود.

در این رویداد علاوه‌بر بررسی اخبار و مباحث روز فناوری، متخصصان فنی به ارایه اطلاعات پیرامون موضوعی تخصصی و از پیش تعیین شده می‌پردازند؛ در پایان نیز حاضران در رویداد می‌توانند از فرصتی که جهت انتقال تجربه و شبکه‌سازی ایجاد شده، بهره ببرند.

عصر دیروز در این رویداد تخصصی، آرش کدخدایی از توسعه‌دهندگان وب استان اصفهان و یاسر امیری از توسعه‌دهندگان بک‌اند، به مدت سه ساعت به سخنرانی و بحث و تبادل‌نظر با شرکت‌کنندگان پرداختند.

کدخدایی ابزار Post CSS و امکانات آن معرفی را کرد که از جلمه ابزارهای توسعه رابط کاربری وب‌سایت‌ها است، وی معتقد بود امکانات کم‌نظیری که Post CSS  در اختیار طراح و توسعه‌دهنده رابط کاربری قرار می‌دهد بسیار متنوع است، تا جایی‌که توسعه‌دهنده را از دیگر ابزارها بی‌نیاز می‌کند.

یاسر امیری نیز در خصوص خودکارسازی و پیکربندی سرور سخن گفت و ابزار Ansible را معرفی کرد که به‌واسطه آن می‌توان فرآیند پیکربندی سرور را خودکارسازی کرد درحالی‌که به انعطاف‌پذیری و مقیاس‌پذیری پیکربندی‌ها لطمه‌ای وارد نمی‌شود.

در پایان نیز طبق روال سه رویداد قبلی، شرکت‌کنندگان به منظور هم‌افزایی، مشورت و گفت‌وگو در زمینه‌های تخصصی بیان شده، با یکدیگر به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.