کارگاه استارت‌آپ در مرکز علمی-کاربردی خانه کارگر برگزار شد

کارگاه استارت‌آپ در مرکز علمی-کاربردی خانه کارگر برگزار شد

کارگاه استارت‌آپ با حضور دکتر حسینی، معاون پژوهشی دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان تهران و روسای مراکز علمی-کاربردی خانه کارگر در واحد تهران این مرکز برگزار شد.

کارشناس مسئول استارت‌آپ‌های دانشگاه جامع علمی-کاربردی در این کارگاه توضیحاتی درباره این شرکت‌های نوپا داد و گفت: استارت‌آپ ویکند هم رویدادی تجربی-آموزشی است که در ۳ روز متوالی برگزار می‌شود که در آن شرکت‌کنندگان ایده‌های خود را مطرح و آن را به اجرا درمی‌آورند و درنهایت از بین آن‌ها بهترین ایده انتخاب می‌شود.

مهندس علی کاووسی با بیان اینکه ۶۰ درصد از عواملی که در ایجاد کسب‌وکار تجاری تأثیر دارد داشتن تجربه قبلی در آن حرفه است افزود: دانشگاه جامع علمی –کاربردی ظرفیت بزرگی در ایجاد کسب‌وکار و کارآفرینی دارد و درواقع حلقه مفقوده بین دانشگاه و صنعت را پر می‌کند.

فروغ علی پور، رئیس مرکز علمی-کاربردی خانه کارگر نیز در حاشیه این کارگاه گفت: استارت‌آپ‌ها در تلاش هستند که با استفاده از ایده جدید و خلاقیتی که در ارائه محصول یا خدمت از خود نشان می‌دهند، درآمدزایی کسب کنند.

وی توضیح داد: یکی از مزایای این نوع کسب‌وکارها، رشد سریع آن‌هاست که سبب توسعه اقتصاد کشور شده و درنتیجه اشتغال‌زایی خوبی نیز به همراه می‌آورند. در شرایطی که کشور با معضل بیکاری دست‌وپنجه نرم می‌کند، انتظار می‌رود دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های خصوصی با ایده‌های نو و روش‌های جدید اشتغال‌زایی، گام‌های جدی برای تولید ثروت و کاهش آمار بیکاران بردارند.