برگزاری دومین ماراتون استارت‌آپی سلامت و بهداشت در تربت‌حیدریه

برگزاری دومین ماراتون استارت‌آپی سلامت و بهداشت در تربت‌حیدریه

دومین رویداد ماراتون استارت‌آپی سلامت و بهداشت با محوریت هنر و سلامت در روزهای پنج‌شنبه و جمعه ۲۳ تا ۲۴ آذر با رقابت بین ۱۲ تیم منتخب از ۴۰ تیم ثبت‌نام‌شده، در دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه برگزار شد.

این رویداد باهمت مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی و کارگروه هنر و سلامت و مرکز رشد پارک علم و فناوری خراسان برگزار شد.

در این رویداد به تیم‌ها یک هفته قبل از برگزاری رویداد فرصت داده شد تا ایده‌های خود را در قالب از پیش تعیین‌شده مطرح کنند، روز سه‌شنبه داوری اولیه بر روی ایده‌ها انجام گردید که در آن از ۴۰ تیم که ایده ارسال کرده بودند ۱۲ ایده انتخاب شد. با توجه به ایده‌های انتخاب‌شده، این رویداد ۸۵ شرکت‌کننده داشت که در تیم‌های ۵ تا ۸ نفره به رقابت پرداختند.

اختتامیه رویداد استارت‌آپی هنر و سلامت در روز دوم با حضور داوران رویداد برگزار شد و در روز انتهایی دومین رویداد استارت‌آپی دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه چهار گروه توانستند عنوان پیروزی را از آن خود کنند که از آن میان، گروه Deaf app به مقام اول، گروه Health game به مقام دوم و دو گروه سایکو درام و گروه patient care به مقام سوم دست یافتند و در نهایت به گروه‌های برتر به‌رسم یادبود جوایز ارزنده از سوی مرکز رشد دانشگاه اهدا شد.

در این رویداد جوایزی به تیم‌های اول تا سوم اعطا شد که به ترتیب مبلغ ۳۰ میلیون ریال، مبلغ ۲۰ میلیون ریال و مبلغ ۱۰ میلیون ریال بود. در صورتی‌که تیمی واحد فناور دانشگاه شوند مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال تسهیلات دریافت می‌کند.