حمایت همه‌جانبه‌ سازمان راهداری از استارت‌آپ‌ها حمل‌ونقل
وزیر راه و شهرسازی در نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل، راهسازی و راهداری اعلام کرد

حمایت همه‌جانبه‌ سازمان راهداری از استارت‌آپ‌ها حمل‌ونقل

اولین روز نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل، راهسازی و راهداری با حضور مقامات دولتی و خصوصی آغاز به کار کرد و شرکت ترابرنت به عنوان اولین بازارگاه اینترنتی حمل‌ونقل ایران به همراه سرمایه‌گذاران دانش‌بنیان خود در این نمایشگاه حضور دارد.

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، مهرداد فلاح مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات‌ سازمان راهداری، داود کشاورزیان معاون وزیر و رییس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از غرفه‌ ترابرنت در ساعت‌های اولیه افتتاح نمایشگاه، بازدید کردند.

وزیر راه و شهرسازی، ضمن حضور در غرفه‌ ترابرنت و ابراز خرسندی از توانایی جوانان در حوزه‌های مختلف استارت‌آپ و دانش‌بنیان، گفت: باعث امیدواری است که نیروهای جوان بتوانند در حوزه‌های مختلف صنعت حمل‌ونقل، کمک‌رسان و گره‌گشا باشند.

وی همچنین ضمن اعلام حمایت از طرح اولین بازارگاه اینترنتی حمل‌ونقل، افزود: ما آماده‌ پذیرش تمام طرح‌ها و راهکارهای عملی، برای حضور در زمینه‌های بین‌المللی حمل‌ونقل هستیم.

همچنین در ادامه، مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان راهداری، در پاسخ به سوال مطرح شده در زمینه‌ جایگاه حمل‌ونقل اینترنتی در ایران گفت: راه بسیار روشن و امیدوارکننده‌ در پیش‌روی شرکت‌های استارت‌آپ و دانش بنیان حمل‌ونقل قرار دارد و پیش‌بینی کرد که تا دو سال آینده تمام صنعت حمل‌ونقل ایران به صورت اینترنتی و از طریق پایانه‌های مجازی انجام خواهد شد.

وی همچنین درباره حمایت از چنین استارت‌آپ‌هایی افزود: استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه‌ی حمل‌ونقل، بدون شک حمایت همه‌جانبه‌ سازمان راهداری را همراه خود خواهند داشت و تمام مجوزهای لازم برای پیشرفت کاری آنها از طریق این سازمان صادر خواهد شد.

دومین‌ نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل تا  ۲۸ آذرماه ادامه دارد.