ضرورت توجه دستگاه‌های ذی‌ربط به فناوران کشور
وزیر علوم تاکید کرد

ضرورت توجه دستگاه‌های ذی‌ربط به فناوران کشور

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به ورود دستاوردهای تحقیقاتی محققان کشور به بازارهای جهانی بر ضرورت توجه و حمایت از فعالان عرصه فناوری از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط تاکید کرد.

منصور غلامی امروز در مراسم اختتامیه هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار با تاکید بر اینکه برگزاری این نمایشگاه در هرسال با تحولاتی روبه‌رو بوده است، افزود: برگزاری این رویدادها موجب حرکت کشور به سمت ایجاد دانشگاه نسل سوم شده است و این روندی که ما به سمت آن در حال حرکت هستیم،‌ از اهداف جدی سال‌های گذشته وزارت علوم بوده است.

او اضافه کرد: این روند، این نوید را می‌دهد که ما به دانشگاه نسل سوم دست یافته‌ایم و در طی مسیر ایجاد دانشگاه‌های نسل چهارم هستیم.

غلامی با تاکید بر اینکه ۷۰ درصد اقدامات انجام شده در این دوره از نمایشگاه اقدامات جدید بوده است، اضافه کرد: این اقدامات زمینه ایجاد ارتباطات بهتر در حوزه‌های تجاری‌سازی و نوآوری را فراهم کرده است.

وزیر علوم با اشاره به حجم قراردادهای منعقد شده در این دوره از نمایشگاه تاکید کرد: ارقام اعلام شده چندین برابر سال‌های گذشته بوده که این امر حاصل اقدامات تجاری‌سازی شرکت‌های فن‌آور بوده است.

غلامی با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر به مراکز علمی و فناوری، ادامه داد: حمایت از این مراکز سبب توسعه می‌شود و ما به توسعه و کارآفرینی نخواهیم رسید مگر آنکه طرح‌ها، تجاری‌سازی شوند و به نوآوران فرصت فعالیت داده شود.

وزیر علوم حمایت بیشتر معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری و سایر دستگاه‌های مرتبط در این زمینه را خواستار شد تا کشور بتواند حرکت مستمری به‌سوی بازارهای جهانی داشته باشد.

او در عین حال تاکید کرد: در حال حاضر تعدادی از طرح‌های محققان کشور وارد بازارهای جهانی شده است.