برگزاری دومین «نمایشگاه کار» دانشگاه فردوسی، توسط استارت‌آپ جابزوی

برگزاری دومین «نمایشگاه کار» دانشگاه فردوسی، توسط استارت‌آپ جابزوی

دومین نمایشگاه کار دانشگاه فردوسی، رویداد استخدامی شرق کشور توسط انجمن توسعه مهارت‌های شغلی دانشگاه فردوسی (جابزوی) از  ۱۹ تا ۲۱ آذرماه با حضور گروه از شرکت‌های خراسان برگزار شد.

نمایشگاه کار، رویدادی است که در آن جویندگان کار و شرکت‌ها به‌منظور تبادل اطلاعات در رابطه با مشاغل مورد نیاز و معرفی شرکت‌هایشان در آن، به‌صورت فصلی یا سالیانه برگزار می‌شود.

هدف این نمایشگاه ارتباط مستقیم صنعت و دانشگاه، معرفی کارفرمایان و کارآفرینان موفق جامعه در قالب شرکت‌های کارآفرین، شناسایی علایق و استعدادها (خودشناسی شغلی)، آشنایی با انتظارات و مهارت‌های مورد نیاز کارفرمایان، آشنا شدن دانشجویان و فارغ‌التحصیلان با طیف متنوع مهارت‌های شغلی و امکان جذب نیرو و کارآموز برای شرکت‌ها است.

از شرکت‌های حضور یافته در نمایشگاه می‌توان به ایرانسل، فورج فلزات رنگین پارسیان، کاله، تکلان توس، سامانه تاکسی اینترنتی چیتکس، خدمات نیروگاهی آهار، بهپویان، عصر نقره‌ای، آخرین خبر، مسکن عمران استان قدس رضوی، پرتو صنعت پاژ، آرتوآن، نوین زعفران، داده‌پردازان پادرا پارس (PAPA NET)، صنایع پودر شیر مشهد، اقامت ۲۴، پیشگامان موج تلفن همراه، خلاقان جوان، مولتی کافه، گروه ترجمه آینده، اکسیر رایانه صبا، صنایع ماشین‌سازی علومی اشاره کرد.

این نمایشگاه با حضور ۲۲ شرکت و با درخواست ۹۲ جایگاه شغلی برای استخدام برگزار شد و در آن حدود ۷۲۰۰ نفر کارجو از این نمایشگاه بازدید کردند که منجر به تکمیل ۲۴۳۸ رزومه شد.