رونمایی از ۶۴ محصول فناورانه همزمان با نمایشگاه دستاوردهای پژوهش

رونمایی از ۶۴ محصول فناورانه همزمان با نمایشگاه دستاوردهای پژوهش

همزمان با آیین افتتاح هیجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار از ۶۴ محصول فناوری منتخب مراکز دانشگاهی، پژوهشگاهی و پارک های علم و فناوری رونمایی شد.

آیین گشایش هیجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن‌بازار با حضور وزیر علوم تحقیقات، فناوری و معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در نمایشگاه بین‌المللی در حال برگزاری است.

از آنجا که ارایه دستاوردهای پژوهشی و فناوری منتخب مراکز دانشگاهی، پژوهشگاه ها، پارک های علم و فناوری مراکز رشد، موسسات تحقیقاتی و شرکت های دانش بنیان بخش ویژه در برنامه ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری است، از مراکز مختلف فناوری خواسته شده بود تا یک مورد از دستاوردهای برجسته پژوهشی حوزه مربوطه را به دبیرخانه نمایشگاه معرفی کنند.

شرایط معرفی دستاورد برگزیده شامل این موارد بود: دستاورد مورد نظر از نظر پیچیدگی فناوری جزو فناوری‌های متوسط به بالا باشد، سطح آمادگی فناوری در مرحله تجاری سازی و TRl یا سطح آمادگی فناوری بالاتر از ۶ باشد، دستاورد پیشنهادی حداکثر مربوط به دو سال اخیر باشد، عرضه محصول یا ماکت آن با شرایط رونمایی امکان‌پذیر باشد.

پیرو فراخوان، دبیرخانه نمایشگاه بیش از ۱۸۰ درخواست دریافت کرد که از مجموع این درخواست‌ها به دلیل محدودیت فضا ۶۴ طرح برای عرضه در غرفه ویژه رونمایی دستاوردهای منتخب برگزیده شدند.

هفته پژوهش از ۲۱ تا ۲۷ آذر با شعار پژوهش تقاضامحور و تجاری‌سازی فناوری، زیربنای تولید و اشتغال همراه با برپایی هیجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن‌بازار برگزار می‌شود.

روزهای این هفته با عناوین روز پژوهش، فناوری، دانش آموز و مدرسه، پژوهش، فناوری و صنعت، پژوهش فناوری ایده و خلاقیت، پژوهش، فناوری اقتصاد مقاومتی، پژوهش، فناوری و سرمایه ملی، پژوهش فناوری، مهارت و کارآفرینی و پژوهش فناوری، حوزه و دانشگاه نامگذاری شده‌اند.

جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر روز ۲۷ آذر با حضور رییس جمهوری از دیگر برنامه‌های این هفته است.