سومین رویداد دورهمی تاب‌فکر قم برگزار شد

سومین رویداد دورهمی تاب‌فکر قم برگزار شد

سومین رویداد دورهمی تاب‌فکر در دانشگاه شهاب ‌دانش با استقبال بسیار خوب دانشجویان و ایده‌‌پردازان استان و علاقه‌مندان برگزار شد. مدیر‌کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم گفت: باید فرهنگ کارآفرینی و کسب‌وکارهای نوپا وارد دانشگاه‌ها شود و دانشجویان نیز از تجربه استارت‌آپ‌های موفق استفاده کنند.

در ابتدا متقی مجری دورهمی، ضمن خوش‌آمد‌گویی و تقدیر از استقبال مهمانان، توضیحاتی پیرامون شتاب‌دهنده‌ها و فرآیند حمایتی آنان و اهداف شتاب‌دهنده تاب‌تک در راستای اجرای سلسله رویداد‌های دورهمی تاب‌فکر ارایه کرد.

هم‌چنین سلامتیان، معاون واحد پژوهشی دانشگاه شهاب‌ دانش در خصوص اهمیت کارآفرینی دانشجویان و هم‌چنین تغییر رویکرد دانشگاه‌ها از نگرش صرفا پژوهشی به سمت رویکرد دانشگاه‌های کارآفرین و تلاش این دانشگاه در راستای بستر‌سازی این اهداف در دانشگاه، مطالبی را عنوان کردند.

در بخش دوم برنامه، از مهمانان ویژه دورهمی تاب‌فکر، مجید ‌آوری‌فرد، مدیر‌کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مطالبی را پیرامون بازار کار و عدم‌ وجود توان پاسخگویی دولت برای اشتغال فارغ‌التحصیلان و اهمیت تغییر نگرش دانشجویان و فارغ‌التحصیلان و انتظاراتشان از استخدامی در بدنه بخش‌های دولتی به سمت کارآفرینی بیان کرد و در ادامه گفت: باید فرهنگ کارآفرینی و کسب‌وکارهای نوپا وارد دانشگاه‌ها شود و دانشجویان نیز از تجربه استارت‌آپ‌های موفق استفاده کنند.

کیارش عباس‌زاده بنیان‌گذار تجارت الکترونیک غذا در ایران و به‌عنوان یک نمونه موفق از کسب‌وکار نوپا دعوت شد تا تجربیات استارت‌آپی خود را در اختیار مهمانان برنامه قرار‌ دهد؛ ضمن ارایه مختصری از تجربیات خود در فرآیند اجرایی استارت‌آپ زود‌فود چالش‌ها و فرآیند‌های بهبود دستیابی به یک استارت‌آپ موفق را برای حضار ارایه کرد و در یک فضای تعاملی توانست تمامی سوالات و ابهامات دانشجویان و ایده‌پردازان را در مسیر اجرایی‌سازی ایده‌هایشان ارایه کند.

در اصل هدف از برگزاری تاب‌فکر و مزایای آن می‌توان به ورود فرهنگ کارآفرینی و کسب‌وکارهای نوپا به دانشگاه‌ها و آشنایی افراد باتخصص و تیم‌سازی اشاره کرد. استقبال از این جلسه بسیار عالی بود و لینک برقراری ارتباط با استارت‌آپ‌های موفق نیز در اختیار شرکت‌کنندگان قرار گرفت.