fa-IR
حمایت از طرح‌های پژوهشی و دانش‌بنیان
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان خبر داد

حمایت از طرح‌های پژوهشی و دانش‌بنیان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: این نهاد آمادگی خود برای حمایت و همکاری در طرح‌های پژوهشی و دانش‌بنیان اعلام می‌کند.

حجت‌الاسلام جعفر جنتی در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری علمی، پژوهشی و آموزشی در حوزه وقف و امور خیریه بین اداره کل اوقاف و امور خیریه و دانشگاه زنجان اظهار کرد: این نهاد آمادگی خود را برای حمایت از طرح‌های پژوهشی و دانش‌بنیان اعلام می‌دارد.

وی با اشاره به رویکرد مثبت اوقاف و امور خیریه در حمایت از پایان‌نامه‌های مربوط به پروژه‌های دانش‌بنیان ادامه داد: حمایت از نهادهای علمی، استادان، دانشجویان و دانشگاه‌ها می‌تواند زمینه اشتغال‌زایی بین این قشر را فراهم کند.

جنتی بیان کرد: حمایت اوقاف و امور خیریه از نخبگان استان برای ایجاد مراکز فناوری و کارآفرینی بخش عمده‌ای از نیازهای جامعه در حوزه اشتغال‌زایی را برطرف خواهد کرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان ادامه داد: این نهاد از دانشجویان نخبه‌ای که بتواند از ابتدا تا انتهای طرح‌های خود را به سرانجام برسانند حمایت خواهد کرد.

جنتی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در توجه به علم و اشتغال و رفع مشکلات این حوزه افزود: ایشان تأکیدات ویژه‌ای درزمینه سهم وقف در علم و فناوری دارند.

وقف تاثیر بسزایی در حل مشکلات جامعه امروزی دارد

فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به اینکه وقف یک سنت حسنه‌ای است که از دیرباز در دین اسلام به آن تأکید شده است، گفت: وقف تاثیر بسزایی در حل مشکلات جامعه امروزی دارد.

سردار علی آزادی در جلسه مشترک با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان اظهار کرد: امروزه شاهد جایگاه والای وقف در اسلام هستیم.

وی با اشاره به اینکه وقف یک سنت حسنه‌ای است که از دیرباز در دین اسلام به آن تأکید شده است، افزود: وقف تاثیر بسزایی در حل مشکلات جامعه امروزی دارد.

فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به آمادگی فرماندهی انتظامی برای همکاری با اوقاف و مفاد تفاهم‌نامه منعقده افزود: این تفاهم‌نامه موجب می‌شود تا هدف‌سازی در فرهنگ وقف و زمینه‌سازی ترویج فرهنگ انتظامی و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی و آسیب‌شناسی با استفاده از ظرفیت خیرین صورت گیرد.

آزادی بابیان اینکه با انعقاد تفاهم‌نامه به دنبال استفاده از ظرفیت بقاع متبرکه و مساجد هستیم تا بتوانیم حداکثر بهره‌وری را از این اماکن مقدس داشته باشیم، تصریح کرد: درواقع مساجد مهم‌ترین مرکز نشر و ترویج موضوعات دینی و فرهنگی است.

طبق تفاهم‌نامه منعقده بین اداره کل اوقاف استان زنجان و نیروی انتظامی، شامل زمینه‌سازی برای ترویج جامعه‌پذیری، نهادینه‌سازی و مشارکت عمومی به‌منظور مهار و کاهش جرایم و آسیب‌های اجتماعی، ارتقای احساس امنیت در جامعه باهدف بسط و گسترش سازوکارهای پیشگیری اجتماعی و ارتقای سطح اعتماد عمومی در راستای تعامل پلیس با مردم، استفاده از ظرفیت‌ها و استعدادهای موجود است.

همچنین برگزاری جلسات آموزش همگانی در موضوعات پیشگیری از سو مصرف مواد مخدر و آسیب‌های فضای مجازی، استفاده از ظرفیت‌های موجود در مساجد به‌ویژه مساجد شاخص، استفاده از ظرفیت‌ها و استعدادهای موجود در وقف‌های جدید و جامعه خیران استان باهدف مشارکت آن‌ها در برنامه‌های پیشگیرانه از حوادث و آسیب‌های اجتماعی نیز از مفاد این تفاهم‌نامه است.

محورهای مشارکت و همکاری این دو سازمان نیز شامل همکاری در زمینه‌های علمی و فرهنگی، ترویجی فرهنگ وقف در موضوعات مرتبط با کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی، طراحی و اجرای برنامه‌های مشترک تبلیغی و ترویجی با محوریت افزایش آگاهی نظامی و انتظامی است.

 این تفاهم‌نامه به مدت دو سال بین نیروی انتظامی و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان منعقد شد.