استارت‌آپ‌ها در گرمسار راه‌اندازی می‌شوند

استارت‌آپ‌ها در گرمسار راه‌اندازی می‌شوند

فرماندار گرمسار با تاکید بر لزوم تولید ثروت از علم گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها در گرمسار راه‌اندازی می‌شود.

داریوش طاهری در جمع دانشجویان دانشگاه ادیبان گرمسار اظهار کرد: ایجاد اشتغال برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی مهم‌ترین دغدغه دولت و مطالبه جوانان است.

او با بیان اینکه پیوند علم و صنعت می‌تواند بخش عمده‌ای از مشکلات اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را مرتفع کند افزود: عضویت هر دانشجو در یک شرکت دانش‌بنیان در دستور کار مسئولان دانشگاهی قرار گیرد.

فرماندار گرمسار با اشاره به ظرفیت ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان در ایجاد اشتغال بیان کرد: نسل سوم دانشجویان دانشگاه‌ها نقش بسیار مهمی در حوزه کارآفرینی در سطح جامعه دارند.

او با تاکید بر اینکه دولت در راستای تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان و ایجاد استارت‌آپ‌ها حمایت‌های ویژه‌ای دارد، گفت: بسترهای لازم در حوزه تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان در ایجاد استارت‌آپ‌ها در کشور فراهم‌شده و این مهم مورد تأکید مقام معظم رهبری و در سیاست‌های کلان دولت قرار دارد.

طاهری با بیان اینکه کارآفرینی و خوداشتغالی یکی از مهم‌ترین رسالت‌های دانشجویان است یادآور شد: دانشجو به‌عنوان نیروی فعال و پویای هر جامعه و بازوی توانمند علمی هر کشور است و امروزه نیروی انسانی عالم و آگاه مهم‌ترین پارامتر توسعه اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و نظامی است.

او با اشاره به لزوم مهارت‌آموزی برای اشتغال جوانان بیان کرد: طرح کارورزی دولت یکی از مهم‌ترین ابتکارهای دولت برای ایجاد اشتغال ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است که ضمن مهارت‌آموزی می‌تواند فرصت شغلی خوبی را برای دانشجویان فراهم کند.