ثروت‌آفرینی باید در کنار کارآفرینی رشد یابد

مشاور عالی اتاق بازرگانی استان اصفهان گفت: باید هم‌پای آموزش کارآفرینی، ثروت‌آفرینی را نیز به جوانان آموزش داده و این دو را هم‌راستای یکدیگر در جامعه رشد داد.
به گزارش خبرنگار مهر، علی نادری عصر چهارشنبه در دومین نشست کارآفرینی انجمن علمی مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان اظهار داشت: ایجاد تفکر کارآفرینی در دانشگاه و جامعه علاوه بر تولید ثروت می‌تواند مشکلات و مسائل جامعه را در همه بخش‌ها برطرف کند.
وی اعلام کرد: ثروت پدیده‌ای ارزشمند است که می‌تواند بسیاری از مشکلات جامعه را برطرف کند و نباید جوانان نسبت به ثروت‌آفرینی بی‌توجه باشند.
مشاور عالی اتاق بازرگانی استان اصفهان با اشاره به اینکه کارآفرینی که به ثروت‌آفرینی نینجامد درواقع کارآفرینی نیست، اظهار داشت: منظور از ثروت‌آفرینی، ثروتی است که از طریق کار و تلاش به دست آید و متفاوت از ثروت‌اندوزی است که از طریق رانت و بدون تلاش به دست می‌آید و همواره موردانتقاد بوده است.
وی گفت: ۹۹ درصد کارآفرینان موفق ایران و جهان از صفر آغاز کردند و با کوشش و پشتکار و خلاقیت توانستند منشأ تأثیر در جامعه پیرامون خود شوند.
نادری بیان داشت: ایران را ایرانی‌ها می‌توانند توسعه‌یافته کنند و کارآفرینان با کوشش همواره نقش مؤثری در این مسیر دارند و دانشجو امروز باید بداند به‌جای مهاجرت می‌تواند منشأ تأثیر باشد.
وی با اشاره به تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه صنعتی با اتاق بازرگانی اصفهان خواستار توسعه همکاری‌های نزدیکی بین دو مرکز تأثیرگذار در استان شد و گفت: دانشگاه به‌عنوان نماد علم‌اندوزی و اتاق بازرگانی به‌عنوان نماد اقتصاد استان می‌توانند نقش مؤثری در توانمندسازی جوانان و توسعه اقتصاد استان داشته باشد.
وی حضور کارآفرینان موفق در دانشگاه را عامل انتقال تجربه و الهام از تلاش و کوشش آن‌ها دانست و گفت: جامعه دانشگاهی با الهام کارآفرینان می‌توانند آموزش‌های خود را هدفمندتر به جوانان منتقل کنند.
مشاور عالی اتاق اصفهان از توجه این پارلمان بخش خصوصی به جوانان و بانوان در دوره جدید هیئت نمایندگان اتاق اصفهان خبر داد و اظهار داشت: ایجاد معاونت جوانان و بانوان در ساختار اجرایی اتاق و پیگیری مسائل و مشکلات و همچنین توانمندسازی آن‌ها در دستور کار قرار گرفته است.