برگزاری نخستین همایش دانشجوی امروز، کارآفرین فردا در اصفهان

برگزاری نخستین همایش دانشجوی امروز، کارآفرین فردا در اصفهان

این همایش روز یکشنبه ۶ دی‌ماه با همکاری ۶ دانشگاه خصوصی تحت نظارت، وزارت صنعت و معدن و تجارت در اتاق بازرگانی برگزار می‌شود.
رئیس مرکز علمی و کاربردی علم و صنعت اصفهان در خصوص برگزاری این همایش گفت: این همایش روز یکشنبه ۶ دی‌ماه با عنوان دانشجوی امروز کارآفرین فردا که آغاز همکاری ۶ مرکز تحت نظارت وزارت صنعت و معدن و تجارت استان اصفهان با صنعت است در اتاق بازرگانی برگزار می‌شود.
محسن بانک با بیان اینکه دانشگاه جامع علمی و کاربردی هم دانشگاه کارآفرین هست بیان کرد: هدف ما از برگزاری این همایش این است که بتوانیم نیازهای صنعت را ازلحاظ رشته‌های تخصصی برآورده و ارتباط منسجم با صنعت برقرار کنیم.
وی در ادامه اظهار داشت: این روزها متخصصان دانشگاهی مباحث نظری را خوب یاد می‌گیرند ولی صنعت بیشتر تخصص نیاز دارد و شاید ۱۰ درصد از این مطالعات تئوری که دانشجو می‌آموزد در صنعت بکار رود بنابراین هدف از برگزاری این سمینار برقراری ارتباط با صنعت و آموزش دانشجو بر اساس رشته‌های موردنیاز در صنعت است.
رئیس مرکز علمی و کاربردی علم و صنعت اصفهان پیرامون اینکه اکثر دانشجویان فارغ‌التحصیل از دانشگاه‌ها نمی‌توانند نیاز صنعت را برطرف کنند اذعان داشت: ما باید متخصصینی را تعلیم و آموزش دهیم که بتوانند نیازهای حوزه‌های سازمانی و صنعت را برطرف کنند که لازمه آن ارتباط نزدیک صنعت و دانشگاه است.
بانک خاطرنشان کرد: در این سمینار نیازهای صنعت شناسایی می‌شود و در اقدامات بعدی کارگروه‌هایی تشکیل می‌شود تا در دل صنعت بروند و نیازهای صنعت را استخراج و دوره‌های متناسب با آن را طراحی کنند. هرچند تاکنون در دانشگاه جامع و علمی کاربردی این دوره‌ها طراحی‌شده ولی کافی نیست.
رئیس مرکز علمی و کاربردی علم و صنعت اصفهان در پایان تصریح کرد: ارتباط بین دانشگاه و صنعت باید منسجم‌تر برقرار گردد تا بر اساس آن بتوانیم نیاز جامعه را تأمین کنیم.