fa-IR

در تبدیل علم به فناوری دچار ضعف هستیم

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری همدان گفت: در تبدیل علم به فناوری دچار ضعف هستیم.
رضا قیاسی در اختتامیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و کارآفرینی در دانشگاه علمی کاربردی همدان، اظهار کرد: امروز در عرصه علمی همه تلاش‌ها تبدیل علم به فناوری است تا در رفاه و امنیت کشور کار تأثیرگذاری انجام شود چراکه در این حوزه دچار ضعف هستیم. وی با بیان اینکه تمام تلاش‌ها این است که در تبدیل دانش به فناوری در دانشگاه علمی کاربردی عینیت بخشیده و بتوان در بحث اشتغال و کارآفرینی در جامعه قدرتمند عمل کرد، تصریح کرد: امسال نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و کارآفرینی در دانشگاه علمی کاربردی در سطح مطلوبی برگزار شد و حضور دانشگاهیان، پارک علم و فناوری و بنیاد نخبگان در این نمایشگاه به‌صورت ویژه و خاص بود. قیاسی با بیان اینکه هدف دانشگاه علمی کاربردی همان چیزی است که در سطوح آموزشی و پژوهشی به دنبال آن هستیم، افزود: هدف این است که آموزش‌ها و پژوهش‌ها در این دانشگاه به عینیت و فناوری تبدیل شود که برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی مصداق عملی آن است.

وی با اشاره به دستاوردهای ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی تأکید کرد: باوجود مشکلات اساسی پس از پیروزی انقلاب چون جنگ‌های قومیتی و آغاز هشت سال دفاع مقدس، دستاوردهای نظام درزمینهٔ‌های مختلف بسیار مطلوب بوده است.
قیاسی با بیان اینکه در حال حاضر درزمینهٔ پیشرفت علمی باوجود تشکیل یک درصد از جمعیت جهان، رشد دودرصدی را داشته‌ایم، خاطرنشان کرد: پیچیده‌ترین و بهترین دانش امروز دانش فضا در دنیاست و خوشبختانه علاوه بر دانش فضا در رشته‌های نانوتکنولوژی، سلول‌های بنیادی و رقابت‌های رباتی جزو کشورهای مطرح در دنیا هستیم.
وی با اشاره به دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی، با بیان اینکه کسب تمام این موفقیت‌ها در شرایط محدودی برای کشور کسب شده است، تصریح کرد: کسب توسعه سیاسی کشور از دیگر دستاوردهایی است که باوجود دوئل‌های سنگین و سخت دشمن توانستیم اثبات کنیم که در مذاکرات هسته‌ای پیروزمندانه عمل کرده‌ایم.
معاون استاندار همدان در خصوص کسب افتخارات در عرصه‌های فرهنگی کشور نیز بیان کرد: در این حوزه توانستیم دنیا را به سمت‌وسوی فرهنگ انسانی و اسلامی دعوت کنیم و بگوییم نماینده دین اسلام گروه تکفیری داعش نیست بلکه این گروه ریشه در تفکر اسلام‌هراسی صهیونیسم و انگلیس دارد.
وی در خصوص سیاست رونق اقتصادی کشور که در دولت تدبیر و امید حائز اهمیت است، گفت: هدف دولت در این زمینه ایجاد اقتصاد مقاومتی در کشور و تعامل با جهان است که امیدواریم به‌زودی با شکست تحریم‌ها رونق اقتصادی در کشور محقق شود.
دبیر برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و کارآفرینی دانشگاه علمی کاربردی استان نیز گفت: این نمایشگاه به همت مرکز علمی کاربردی استان به‌منظور گسترش بازار کسب‌وکار و شناسایی فرصت‌های شغلی برگزار شده است.
احمد الوندی افزود: این نمایشگاه به مدت چهار روز با استقبال بسیار خوبی برگزار شد و در پایان شورای پژوهش دانشگاه علمی کاربردی چهار مخترع و سه کارآفرین برتر را به‌عنوان برگزیدگان این نمایشگاه انتخاب کرد.

گفتنی است، در اختتامیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و کارآفرینی دانشگاه علمی کاربردی استان همدان از برگزیدگان پژوهشی و کارآفرینان برتر شرکت‌کننده در این نمایشگاه تجلیل به عمل آمد.