fa-IR
فینوکیدز بر جایگاه نخست «فینوکمپ» ایستاد

فینوکیدز بر جایگاه نخست «فینوکمپ» ایستاد

رویداد «فینوکمپ» با اعلام سه برگزیده به کار خود پایان داد و «فینوکیدز» رتبه نخست این رویداد را از آن خود کرد. آیین پایانی رویداد «فینوکمپ» پیش از ظهر امروز ۱۴ آذرماه با حضور و ارایه هشت استارت‌آپ در مجتمع شکوفایی شرکت‌های دانش‌بنیان برگزار شد.

استارت‌آپ‌‌های فینوترا، پس‌انداز ارزشمند، اسمارد، مانی‌من، این‌تلی‌پی، فیدوکیدز و روبومالی فرصت حضور در ارایه روز اختتامیه را بدست آورده‌ بودند و هر یک سه دقیقه برای ارایه و ۶ دقیقه برای پاسخگویی به پرسش‌ها زمان داشتند.

در پایان ارایه استارت‌آپ‌ها، تیم داوری سه تیم «فینوکیدز»، «اسمارد» و «پس‌انداز ارزشمند» را به‌عنوان برگزیدگان این رویداد معرفی کردند. به تیم‌های برتر فینوکمپ به ترتیب ۲۰ میلیون تومان، تیم دوم ۱۰ میلیون تومان و تیم سوم ۵ میلیون تومان اهدا شد.

«فینوکیدز» نوعی اپلیکیشن مدیریت مالی برای کودکان است. از مهم‌ترین اقدامات این اپلیکیشن، ایجاد تفاهم مالی با بانک‌ها و قانع کردن آن‌ها برای حضور کودکان در حوزه مالی است. این اپلیکشن مشوق‌هایی برای کودکان و والدین آن‌ها فراهم می‌کند تا از فرصت امتیازگیری و امتیاز دهی بهره برده و کودکان را به مدیریت مالی تشویق کنند.

در پایان، تیم برتر «فینوکیدز» داستان خود را بیان کرد. علیرضا ثقفی، مدیر این تیم در سخنانی گفت: هدف هر یک از اعضای تیم ما ادامه کار در این حوزه بود. این امر در کار تیمی ما انگیزه‌بخش بود.

وی ادامه داد: از کسانی که مانع ورودم به این حوزه شدند، تشکر می‌کنم زیرا با شنیدن نخستین «نه» کارم را مجدانه ادامه دادم.

فینوکمپ رویدادی است که ایده‌پردازان، برنامه‌نویسان، توسعه دهندگان کسب و کار و علاقمندان به حوزه فینتک را گرد هم می‌آورد تا ایده‌های خود را جهت شرکت در این رقابت ارایه دهند. این رویداد با شعار «رقابت در نوآوری» با تمرکز بر کسب و کارهای فینتکی به مدت ۱۴ روز برگزار شد.

 علاقه‌مندان از ۱۴ تا ۲۵ آبان فرصت داشتند تا در این رویداد ثبت نام کنند. شرکت‌کنندگان پس از پذیرش ایده‌های برتر توسط داوران در مرحله نخست، برای ساخت محصول به تیم‌سازی پرداختند. تیم‌ها در رویداد فینوکمپ با دوره‌های آموزشی و مربیگری همراه شدند و از ۲۹ آبان تا ۲ آذرماه، هر روز به مدت ۱۰ ساعت در کمپ حضور داشتند. داوران پس از این دوره چهار روزه، تیم‌های برتر را با هدف ادامه فعالیت در کمپ انتخاب کردند. سپس تیم‌ها خارج از کمپ به فعالیت خود ادامه دادند و در روزهای ۵ و ۶ آذر در کمپ حضور یافتند. در ادامه این رویداد، تیم‌ها از تاریخ ۷ تا ۱۳ آذرماه، روند ساخت محصول را در خارج از کمپ پشت سر گذاشتند.