رویداد تکنولوژی بیمه برگزار شد

رویداد تکنولوژی بیمه برگزار شد

رقابت فناورانه شرکت‌‌کنندگان در «نوآوردگاه بیمه» با حمایت شرکت بیمه‌ کوثر و انتخاب گروه‌‌های برتر به پایان رسید.

پس از برگزاری «رویداد تکنولوژی بیمه» در ۲۴‌ آبان با هدف معرفی زمینه‌های این رقابت فناورانه و تبیین موضوعات مورد علاقه شرکت بیمه‌ کوثر و چارچوب‌ها و الزامات کار، سرانجام ۱۰‌تیم استارت‌آپی برای شرکت در این میدان ثبت‌نام کردند.

این رقابت از سه‌شنبه هفتم آبان آغاز شد و تیم‌ها کوشیدند تا طرح‌ها و راهکارهای نوین خود را در قالب بسترهای فناورانه ارایه دهند. سرانجام پس از چهار روز تلاش و کار بی‌وقفه در فضایی دوستانه و علمی، تیم‌های شرکت‌کننده نتایج کار خود را در مراسم اختتامیه که با حضور مدیرعامل، معاونان، مدیران و کارشناسان بیمه‌کوثر و جمعی از فعالان صنعت بیمه، استادان، دانشجویان و ایده‌پردازان کشور برگزار شد، عرضه کردند.

سه دقیقه به هر تیم اختصاص داده شد و تیم‌ها در حضور هیات‌داوران و دیگر حاضران در مراسم به تشریح و تحلیل مطالب و دستاوردهای خود در قالب فایل پاورپوینت پرداختند. سپس هر تیم به مدت پنج دقیقه پاسخگوی سوالات هیات‌داوران بود که درباره موضوع، چرایی انتخاب آن، روش اجرا و ابهامات مربوط طرح می‌شد.

پس از پایان این بخش و اعلام تنفس از سوی برگزارکنندگان مراسم، هیات‌داوران متشکل از مدیران شرکت‌ بیمه‌کوثر، نوآوردگاه، آواتک، صندوق نواوری و شکوفایی و سزان وارد شور شدند و به بررسی طرح‌های ارایه شده پرداختند تا تیم‌های برگزیده را مشخص کنند.

در انتهای این مراسم و پیش از اعلام برترین‌ها، مجید مشعلچی فیروزآبادی، مدیرعامل شرکت بیمه کوثر در سخنانی کوتاه، ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این رقابت اظهار امیدواری کرد ورود فناوری‌های نو در عرصه بیمه بتواند باعث دگرگونی و شکوفایی بیشتر در این حوزه شود. او با سپاس از همه برگزارکنندگان، همچنین شرکت‌کنندگان در این برنامه فناورانه تاکید کرد ارتباطی که طی برگزاری این رویداد بین گروه‌های استارت‌آپی و حوزه بیمه به‌ویژه شرکت بیمه کوثر ایجاد شد نباید با اتمام این رقابت پایان پذیرد بلکه ما انتظار داریم این تنها آغاز یک همکاری و تلاشی بلندمدت از سوی ایده‌پردازان برای ایجاد تحول در زمینه بیمه کشور باشیم.

او در پایان صحبت‌هایش اطمینان داد شرکت بیمه‌ کوثر با جدیت وارد این فضا شده است و از طرح‌هایی که قابلیت اجرا داشته باشد به‌صورت عملی حمایت خواهد کرد.

سپس محسن ملایری، بنیان‌گذار و مدیرعامل آواتک به ارزیابی کلی طرح‌ها و ابتکارات شرکت‌کنندگان پرداخت و نقاط ضعفی که به‌صورت عمومی در آن‌ها دیده شد برشمرد. او گفت با حل مشکلات و رفع نقاط ضعف می‌توان طرح‌های بهتر و کاربردی‌تری‌ را از گروه‌های استارت‌آپی انتظار داشت که بتواند گرهی از صنعت بیمه باز کند.

در بخش نهایی مراسم، برگزیدگان این رقابت تنگاتنگ معرفی شدند و با اهدای مدال و جوایز نقدی از آنان تقدیر شد.