استارت‌آپ ویکند خوشمزه در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

استارت‌آپ ویکند خوشمزه در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

استارت‌آپ ویکند خوشمزه با محوریت رویداد سلامت غذایی، خدمات رستورانی، غذای سنتی اسلامی، نوآوری در تحویل غذا، نوآوری در بسته‌بندی غذایی و سوغات سلامت، هشتم تا دهم آذر ۹۶ در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

این رویداد توسط بنیاد ملی نخبگان، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز نوآوری و کارآفرینی تک و با حمایت دانشگاه فردوسی، سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان رضوی، شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی، پژوهشکده علوم و صنایع غذایی، پارک علم و فناوری خراسان، شهرک فناوری صنایع غذایی و بیوتکنولوژی شمال شرق کشور، شتاب‌دهنده کسب‌وکار فردوسی، انجمن همگن صنایع غذایی خراسان رضوی و مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب‌وکارهای نوپا برگزار شد.

در این رویداد ۱۴۰ شرکت‌کننده ۴۴ ایده مطرح کردند که از بین آن‌ها ۱۴ ایده انتخاب و بر اساس آن تیم‌سازی انجام شد، حین رویداد کارگاه‌های بوم ناب کسب‌وکار، MVP و نمونه‌سازی اولیه، شیوه ارایه و هک رشد برگزار شد.

در این رویداد «تیم آناناس با ایده محوری ساخت دستگاه آب‌میوه‌گیری، تیم گلدونه با ایده محوری ساخت بازی برای تولید گیاهان خوراکی و تیم سیبو با ایده محوری پخش میان وعده‌های مناسب» به ترتیب اول تا سوم شدند.

در این رویداد به ترتیب تیم اول تا سوم جایزه نقدی ۲۵ میلیون ریال، ۲۰ میلیون ریال و ۱۵ میلیون ریال دریافت کردند، همچنین برای تیم منتخب حمایت‌هایی از قبیل؛ حمایت بنیاد ملی نخبگان، ورود به پیش‌شتاب‌دهی کسب‌وکار فردوسی، حمایت پژوهشکده صنایع غذایی و اعطای بن به ارزش ۲ میلیون ریال به افراد منتخب جهت شرکت در دوره‌های آکادمی کسب‌وکار فردوسی اعطا شد.