fa-IR
هفتمین رویداد شتاب استان سیستان و بلوچستان برگزار شد

هفتمین رویداد شتاب استان سیستان و بلوچستان برگزار شد

هفتمین رویداد شتاب استان سیستان و بلوچستان با رویکرد تخصصی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از تاریخ ۸ تا۱۰ آذرماه در مجتمع فناوری پارک علم و فناوری استان برگزار شد.

هفتمین رویداد شتاب استان با رویکرد کسب‌وکارهای حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، مرکز فناوری و نوآوری دانشگاه سیستان و بلوچستان، دانشگاه جامع علمی کاربردی استان، بنیاد ملی نخبگان، سامانه هوشمند حمل‌ونقل زاکسی و آسیا‌تک و با حضور ۷۰ شرکت‌کننده، هشت منتور و تسهیل‌گر از ۸ تا۱۰ آذرماه ۹۶ به مدت سه روز برگزار شد.

در روز نخست و پس از برگزاری افتتاحیه تعداد ۲۸ ایده توسط شرکت‌کنندگان ارایه شد و با رای‌گیری ۱۰ ایده برتر انتخاب شدند و در پایان روز ۱۰ تیم کسب‌وکاری شکل گرفت. در روزهای دوم و سوم روند توسعه مدل کسب‌و‌کار توسط تیم‌ها ادامه یافت.

همچنین در راستای توانمندسازی شرکت‌کنندگان کارگاه‌های بوم ناب، اعتبارسنجی مشتری، کمینه محصول پذیرفتنی (mvp) و کارگاه مهارت ارایه توسط مربیان و وبینار با موضوع تحلیل استارت‌آپ‌های اتحادیه اروپا «از دانشگاه پلی‌تکنیک میلان» برگزار شد.

سرانجام پس از ۵۴ ساعت تلاش، در حضور ۶ داور رویداد تیم‌ها به ارایه نهایی مدل‌های کسب‌و‌کاری خود پرداختند. پس از داوری تیم‌های «دیده‌شو» و «توپ ماجراجو» و «نمکی» به ترتیب به مقام‌های اول تا سوم دست یافته و مورد حمایت حامیان این رویداد و مرکز رشد پارک علم و فناوری استان قرار گرفتند.