fa-IR
رویداد «استارت‌آپ‌ها و اتاق بازرگانی ایران و سوئیس» امروز برگزار می‌شود
به‌همت اتاق مشترک بازرگانی ایران ـ سوئیس

رویداد «استارت‌آپ‌ها و اتاق بازرگانی ایران و سوئیس» امروز برگزار می‌شود

رویداد «ایران چالش؛ استارت‌آپ‌ها و اتاق بازرگانی ایران و سوئیس» امروز با هدف کمک به ورود علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در حوزه استارت‌آپ و کسب‌وکارهای نوپا به همت اتاق مشترک بازرگانی ایران ـ سوئیس در محل اتاق ایرانبرگزار می‌شود.

رویداد ایران چالش بنا دارد فضایی ایجاد کند تا اعضای اتاق مشترک بازرگانی ایران ـ سوئیس و افراد علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در حوزه استارت‌آپ و کسب‌وکارهای نوپا، قادر باشند از طریق این اتاق و رویدادهایی که در این حوزه برای معرفی استارت‌آپ‌ها به سرمایه‌گذاران برگزار می‌شود، به این حوزه ورود پیدا کنند.

اتاق مشترک بازرگانی ایران ـ سوئیس در بازه‌های زمانی دو یا سه‌ماهه، رویدادهایی در حوزه‌ها و فیلدهای مشخصی برگزار می‌کند که هر یک از رویدادها پیرامون یک فیلد تخصصی برگزار خواهد شد.

رویداد «ایران چالش؛ استارت‌آپ‌ها و اتاق بازرگانی ایران و سوئیس» امروز یکشنبه، ۱۲ آبان‌ماه از ساعت ۱۴ تا ۱۶ در محل طبقه هشتم اتاق ایران برگزار می‌شود.

پیش از این پدرام سلطانی، نایب‌رییس اتاق ایران، از تصمیم اتاق‌های سراسر کشور برای حرکت به سمت حمایت از استارت‌آپ‌ها خبر داده بود. به گفته سلطانی رویداد Startup Chamber در اتاق‌های سراسر کشور برگزار خواهد شد و تلاش خواهد کرد جوانان صاحب ایده را با اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور پیوند بزند تا درنهایت اتاق‌ها به پلی تبدیل شوند بین فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان که با مدل‌های سنتی کسب‌وکار فعالیت می‌کنند و استارت‌آپ‌ها که با خلاقیت‌ها و ایده‌های جدید کار می‌کنند؛ برآیند چنین همکاری تحول در فعالیت‌های سنتی اقتصاد کشور خواهد بود.

به گفته سلطانی، این پل که توسط اتاق‌های سراسر کشور ایجاد می‌شود، بین سرمایه و ایده است و به پوست‌اندازی اقتصاد ایران کمک می‌کند. تلاش این است که جوانان تحصیل‌کرده و خلاق به اتاق‌ها آمده و اتاق‌ها را حامی خود بدانند.