همراهی استارت‌آپ‌ها با توان‌یابان
نشست خبری جشنواره توان‌تک برگزار شد

همراهی استارت‌آپ‌ها با توان‌یابان

نشست خبری جشنواره توان‌تک با حضور منصوره پناهی، مدیرعامل مجتمع رعد، گلرخ بحری، موسس استارت‌آپ مهربانه، شاهین طبری، موسس چارگون و راشا شیدماهر، مدیربازاریابی اسنپ، امروز ۱۱ آذر‌ماه در مجتمع نیکوکاری رعد برگزار شد.

توان‌تک رویدادی استارت‌آپی در حوزه معلولیت است که در آن شناخت افراد دارای معلولیت از فناوری‌های نوین و کاربردهای آن در مشاغل دانش‌محور و غیرفیزیکی و آگاهی از فرصت‌های شغلی پایدار در کسب‌وکارهای تجارت الکترونیک بررسی و معرفی خواهد شد.

منصوره پناهی در این نشست با تاکید بر رویکرد موسسه رعد مبتنی بر اشتغال حمایت شده برای توان‌یاب‌ها گفت: نامناسب بودن شرایط کاری برای توان‌یابان، تنها محدود به فضا و رفت‌وآمد نیست. ما موظف هستیم امکان دسترسی معلولین به کار و فضای اطلاعاتی را هم فراهم کنیم.

گلرخ بحری نیز در نشست خبری اظهار کرد: در این رویداد کارگاه‌هایی در زمینه فریلنسینگ و طراحی اپلیکیشن‌های موبایلی برگزار خواهد شد.

شاهین طبری، موسس چارگون بیان کرد: رویداد توان‌تک یک رویداد کاملا تجاری است و کسب‌وکارها باید با دید جذب کاربران جدید وارد آن شوند.

راشا شیدماهر، مدیربازاریابی اسنپ نیز در این نشست گفت: حدود دو هزار راننده توان‌یاب در اسنپ مشغول فعالیت هستند و حق کمیسیونی از آن‌ها دریافت نمی‌شود. این افراد ماهانه حدود ۲ میلیون تومان درآمد دارند.

تیم کافه‌بازار، لیستی از مواردی تهیه کرده که اعمال آن‌ها در اپلیکیشن‌، می‌تواند کار با برنامه را برای توان‌یابان آسان‌تر کند. همچنین در حاشیه توان‌تک کارگاهی با همین‌ موضوع برای توسعه‌دهندگان برگزار خواهد شد.

وحید حجه‌فروش، مسئول روابط عمومی توان افزود: بخش ویژه‌ای برای کاریابی توان‌یابان در این رویداد تدارک دیده شده است.

به گزارش فناوران، در حاشیه نمایشگاه توان، با همراهی تعدادی از سامانه‌های آنلاین کاریابی، بخش ویژه‌ای با نام «منطقه ویژه اشتغال و کارآموزی» تدارک دیده شده است.

در این قسمت از نمایشگاه، مراکز کاریابی و مدیران منابع انسانی برخی کسب‌وکارهای معتبر، برای تعامل، آشنایی با مهارت‌های افراد دارای معلولیت و ارایه مشاوره‌های تخصصی به آن‌ها حضور خواهند داشت.

مانند همه افراد جامعه، بخش عمده‌ای از آمادگی برای موثر بودن در محیط کار، به جز داشتن تحصیلات دانشگاهی و مدارک فنی و حرفه‌ای، حضور در محیطی است که بتوان در آن‌جا، دانسته‌ها را در عمل تجربه کرد. حضور در محیط کار جدی و کار کردن به عنوان کارآموز، زمانی مفید و موثر است که هم مدیر آن کسب‌وکار اجازه اشتباه کردن و کسب تجربه به فرد کارآموز بدهد و هم کارآموز از این فرصت برای کسب تجربه‌های جدید استفاده کند.

افراد دارای معلولیت هم از این موضوع مستثنی نیستند و حتی می‌توان کارآموزی را یک فرصت طلایی برای آشنایی کارفرمایان با توانمندی‌های افراد دارای معلولیت دانست، فرصتی که شاید در قالب اشتغال نتواند نمایان شود.

وقتی صاحبان کسب‌وکارها جدیت و اشتیاق به کار را در توان‌یابان ببینند و مسئولیت‌پذیری، تمرکز و خلاقیت آن‌ها را از نزدیک درک کنند، علاوه بر استخدام کارآموزان دارای معلولیت، اشتیاق و اعتماد بیشتری برای استخدام این افراد در قسمت‌های مختلف مجموعه خود پیدا می‌کنند.

سامانه‌های ایران‌تلنت، کاربانک، کارلیب، سه سوت جابز و آناناس جابز برای مشارکت در این بخش اعلام آمادگی کرده‌اند.

مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا نیز از این رویداد حمایت کرده است.
گردهمایی میان استارت‌آپ‌ها و توان‌یاب‌ها ۲۱ تا ۲۴ آذر در مجتمع نیکوکاری رعد برگزار خواهد شد و تندیس رعد در جشنواره توان‌تک به سه کسب‌وکار برتر در ایجاد اثر مثبت در زندگی توان‌یابان تعلق خواهد گرفت.

برای ثبت‌نام در این رویداد استارت‌آپی و اطلاعات بیشتر به وب‌سایت مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد: جشنواره توان‌تک مراجعه کنید.