fa-IR
وزارت علوم مجوز جدیدی برای پارک‌های علم و فناوری دولتی صادر نمی‌کند
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری

وزارت علوم مجوز جدیدی برای پارک‌های علم و فناوری دولتی صادر نمی‌کند

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه باید هر استان فقط یک پارک علم و فناوری دولتی داشته باشد، تاکید کرد: وزارت علوم مجوز جدیدی برای پارک‌های دولتی صادر نمی‌کند.

خسرو پیری روز پنج‌شنبه در آیین تجلیل از ۳۱ پژوهشگر برتر استان یزد با اشاره به فعالیت ۴۲ پارک و ۱۸۶ مرکز رشد علم و فناوری، افزود: به مراکز رشد مشترک به‌عنوان مراکز اولیه تبدیل ایده به محصول توجه داریم و از پارک‌های علم و فناوری خصوصی حمایت می‌کنیم.

او تاکید کرد: خروجی پژوهش باید برای مردم قابل لمس باشد، مراکز علمی، پژوهشی و فناوری باید در فضای مشترک به دستگاه‌های اجرایی و مردم سرویس دهد و تحقق این مهم با توجه به تحقیقات دانشگاهی امکان‌پذیر است.

پیری، بخشی‌نگری را از مشکلات کشور دانست و اضافه کرد: صنعت کشور نیازمند استفاده از فناوری و نوآوری روز است تا بتواند با کاهش هزینه تولید توان رقابت در بازار داشته باشد.

رییس دانشگاه یزد هم در این مراسم گفت: هم‌زمان با هفته پژوهش علاوه بر برگزاری نشست‌های تخصصی، رونمایی از دستاوردهای پژوهشی و تجلیل از فناوران برتر، نمایشگاه فن‌بازار نیز در ۴۴ غرفه در دانشگاه برپا شد.

محمد صالح‌اولیا افزود: در این نمایشگاه جدیدترین دستاوردهای علمی، پژوهشی، فناوری مراکز تحقیقاتی، آموزش عالی، دانشگاه‌ها، پارک علم و فناوری، بخش‌های مختلف صنعتی و تجاری به مدت سه روز عرضه شد.

برنامه‌های هفته پژوهش در استان یزد از هفتم تا ۹ آذرماه با شعار «پژوهش تقاضا محور و تجاری‌سازی فناوری، زیربنای تولید و اشتغال» است، برگزار شد.