fa-IR
وضعیت کسب‌وکارهای اینترنتی در استان‌ها
وزیر ارتباطات و فناوری خبر داد

وضعیت کسب‌وکارهای اینترنتی در استان‌ها

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به رفع عقب‌ماندگی ۱۲ ساله کشور در این حوزه، آماری از وضعیت کسب‌وکارهای اینترنتی در کشور با دسته‌بندی استانی ارایه داد.

محمدجواد آذری جهرمی با انتشار عکسی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام، وضعیت کسب‌وکارهای اینترنتی در کشور با دسته‌بندی استانی را اعلام کرد.

او گفت: رفع عقب‌ماندگی ۱۲ ساله کشور در عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات در مدت فشرده ۴ سال اخیر اگرچه همواره با اعتراضاتی مواجه بوده، اما از دیدگاه توسعه اشتغال و رفع بیکاری که ما در اکثر مشکلات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور است، نقش بی‌بدیل داشته است.

وزیر ارتباطات تاکید کرد: شور جوانان تحصیل‌کرده این مرزوبوم البته با موانع بسیاری مواجه است که اگر این موانع رفع شوند، ایران پرچم‌دار انقلاب صنعتی چهارم در منطقه خواهد بود؛ رویایی که کشورهای منطقه با گوی‌های جادویی و حمایت سران استکبار جهانی به دنبال تحقق آن برای خود هستند.

عکس جدول


او افزود: منبع آمارهای ارایه شده در خصوص وضعیت کسب‌وکارهای اینترنتی، مربوط به مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران است.

بر مبنای این آمار، تهران با ایجاد بیش از ۱۳ هزار شغل، رتبه یک کسب‌وکارهای اینترنتی و استان ایلام با ایجاد ۵۱ کسب‌وکار اینترنتی، رتبه آخر در این زمینه را به خود اختصاص داده است.