fa-IR
حمایت از فعالان تجارت الکترونیک در حوزه صنایع‌دستی تربت حیدریه

حمایت از فعالان تجارت الکترونیک در حوزه صنایع‌دستی تربت حیدریه

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تربت حیدریه گفت: با توجه به اینکه آینده کسب‌وکارها به سمت‌و‌سوی IT حرکت می‌کند، این اداره از فعالان حوزه تجارت الکترونیک با اعطای تسهیلات در قالب مشاغل خانگی حمایت می‌کند.

علی محمدی رییس اداره میراث فرهنگی تربت حیدریه صبح امروز شنبه ۱۱ آذرماه ۹۶ اظهار کرد:‌ با توجه به ضرورت توسعه تجارت الکترونیک در حوزه صنایع‌دستی و ایجاد زیرساخت‌های لازم در حوزه ICT و فراهم شدن زیرساخت‌های لازم و به‌وجود آمدن فضا برای فروش صنایع‌دستی در شهرستان تاکنون متقاضیان این حوزه برای دریافت مبلغ ۸۰۰ میلیون ریال تسهیلات به بانک معرفی شده‌اند.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تربت حیدریه گفت: حوزه IT با توجه به جدید بودن آن نیاز به آموزش بیشتر در شهرستان دارد.

او افزود: صنایع‌دستی به‌عنوان یکی از ابزارهای تحقق اقتصاد مقاومتی با توجه به ظرفیت‌های بسیار ارزشمند آن، جزو مزیت‌های شهرستان محسوب می‌شود و شهرستان تربت حیدریه دارای پتانسیل‌های فراوانی در حوزه‌های گردشگری تخصصی و صنایع‌دستی به‌خصوص در حوزه گوهرسنگ‌ها دارد و حوزه IT بهترین فرصت برای معرفی و درآمدزایی برای جوانان منطقه است.