۱۹ شرکت دانش‌بنیان در نمایشگاه فن‌بازار خوزستان حضور دارند
رییس پارک علم و فناوی خوزستان

۱۹ شرکت دانش‌بنیان در نمایشگاه فن‌بازار خوزستان حضور دارند

رییس پارک علم و فناوی خوزستان گفت: ۱۹ شرکت دانش‌بنیان در نمایشگاه فن‌بازار خوزستان حضور دارند و آخرین دستاوردهای خود را نمایش می‌دهند.

بابک مختاری شامگاه پنج‌‌شنبه در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه هفته پژوهش و توانمندی‌های صنعتی، تولیدی و خدمات فنی و مهندسی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فن‌بازار استان عصر پنج‌شنبه افتتاح شد. ۱۹ شرکت دانش‌بنیان و واحد فن‌آور و همچنین ۲۷ دانشگاه، دستگاه اجرایی و شرکت‌های صنعتی در این نمایشگاه حضور دارند.

مختاری با اشاره به اختصاص یک غرفه به خبرنگاران در ارتباط با تفاوت‌های نمایشگاه امسال گفت: برگزاری جشنواره دانش‌آموزی، اجرای چند رونمایی از محصولات تولیدی واجد نوآوری‌های حداقلی، انجام قسمتی از امور روند صدور کارت ملی هوشمند با اختصاص سایت سیار و پخش زنده افتتاحیه در صفحات پرمخاطب اینستاگرام از جمله این تفاوت‌ها است.

او عنوان کرد: امسال برای هفته پژوهش، رسانه‌ای که بیشترین فعالیت را در این حوزه (بخش خبر و عکس) داشته در اختتامیه این هفته که پنجم دی‌ماه برگزار می‌شود، مورد تقدیر قرار می‌دهیم. البته از همه رسانه‌هایی که حضور داشتند نیز به‌صورت ویژه تقدیر خواهد شد.

رییس پارک علم و فناوی خوزستان گفت: معمولا هرساله شرکت‌های دانش‌بنیان تازه تأسیس برای اینکه خودشان را نشان بدهند، استقبال بیشتری از برگزاری نمایشگاه دارند. دستگاه‌های دولتی هم معمولا همان حاضران سال‌های قبل هستند و امسال فقط دانشگاه علوم پزشکی شوشتر جدیدا حضور پیدا کرده است.

مختاری با اشاره به حضور ۱۹ شرکت دانش‌بنیان در نمایشگاه امسال خبر داد: شرکت دانش‌بنیان خانه بازار نیز کسب‌وکارهای خانگی زنان را پرزنت می‌کند، در این نمایشگاه حضور دارند.

او توضیح داد: ۱۴ شرکت دانش‌بنیان استان نیز در نمایشگاه کشوری تهران حضور دارند و برای همین دیگر در نمایشگاه استانی حضور پیدا نکردند.